Jannik Sinner odczarował halę w Montpellier. Włoch z siódmym tytułem w karierze

Jannik Sinner w dwóch setach pokonał Maxime'a Cressy'ego w finale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier. Dla 21-letniego Włocha to już siódmy w karierze tytuł w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Jannik Sinner Getty Images / Will Murray / Na zdjęciu: Jannik Sinner
W dwóch poprzednich występach w turnieju ATP w Montpellier (sezony 2020 i 2021) Jannik Sinner nie wygrał meczu. W tym roku, pokonując Lorenzo Sonego, odczarował to dotychczas złe dla siebie miejsce. I na tym nie poprzestał. Rywalizację w Open Sud de France zakończył zdobyciem tytułu. W finale ograł 7:6(3), 6:3 Maxime'a Cressy'ego.

Niedzielny mecz stał pod znakiem serwisu. Obaj byli bardzo skuteczni przy własnych podaniach i w ten sposób zdobywali wiele łatwych punktów. W pierwszym secie nie było przełamań, a Sinner przechylił szalę na swoją korzyść w tie breaku. Z kolei w drugim, przy stanie 4:3, Włoch kluczowego uzyskał breaka, po czym zakończył spotkanie.

- Utrzymywanie serwisu było kluczowe w tym meczu. Gdy doszło do tie breaka, spodziewałem się, że on może mi coś oddać. Drugi set był trochę inny. Miałem kilka okazji. On świetnie serwował, jednak zdołałem go przełamać - skomentował Sinner, cytowany przez atptour.com.

Tym samym 21-latek z San Candido zdobył już siódmy tytuł w głównym cyklu, w tym czwarty na kortach twardych w hali. Za triumf w Open Sud de France otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i ponad 85,6 tys. euro premii finansowej.

Z kolei 25-letni Cressy poniósł trzecią porażkę w swoim czwartym finale na poziomie ATP Tour. Amerykanin za występ w Montpellier zainkasuje 150 "oczek" oraz 49,9 tys. euro.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)