Młodzież dominuje w Montpellier. Dwóch nastolatków w półfinałach

18-letni Arthur Fils, 19-letni Holger Rune i 21-letni Jannik Sinner awansowali do 1/2 finału rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Montpellier. Jedynym starszym w tym gronie jest Maxime Cressy, 25-latek.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Dwa mecze i dwa zwycięstwa bez straty seta. Holger Rune dobrze wywiązuje się z roli faworyta turnieju ATP w Montpellier. W piątek, w ćwierćfinale, najwyżej rozstawiony Duńczyk zaserwował siedem asów, wykorzystał jednego z siedmiu break pointów i po dwóch tie breakach pokonał Gregoire'a Barrere'a.

19-letni Rune, który tym samym przedłużył serię wygranych meczów z rzędu we Francji do ośmiu (w listopadzie ubiegłego roku zwyciężył w imprezie w Paryżu), w 1/2 finału zmierzy się z najstarszym pozostałym w drabince uczestnikiem Open Sud de France, 25-letnim Maxime'em Cressym. Amerykanin w piątek wyeliminował oznaczonego "trójką" Bornę Coricia.

Jannik Sinner dopiero w ćwierćfinale przystąpił do rywalizacji w Open Sud de France. Włoch, turniejowa "dwójka", w swoim inauguracyjnym spotkaniu nie miał problemów i w 95 minut wygrał 6:4, 6:2 ze starszym rodakiem, Lorenzo Sonego.

- Dobrze znam Lorenzo ze wspólnych występów w Pucharze Davisa. Jest miły i skromny. To pech, że trafiliśmy na siebie w ćwierćfinale, ale cieszę się, że awansowałem dalej - powiedział 21-latek z San Candido, który w piątek raz oddał podanie, a sam odpowiedział czterema przełamaniami.

Półfinałowym rywalem Sinnera będzie rewelacja turnieju, 18-letni Arthur Fils. Debiutujący w głównym cyklu Francuz, posiadacz dzikiej karty, sprawił kolejną niespodziankę i pokonał 7:6(3), 6:3 wyżej notowanego krajana, Quentina Halysa.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)