Gwiazdy błyszczały w Rotterdamie. Najwyżej rozstawiony i obrońca tytułu bez strat

Gwiazdy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie odniosły we wtorek zwycięstwa. Do 1/8 finału awansowali najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas, broniący tytułu Felix Auger-Aliassime i Danił Miedwiediew.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
W zeszłym sezonie w Rotterdamie Felix Auger-Aliassime przerwał serię ośmiu przegranych finałów z rzędu i zdobył pierwszy tytuł rangi ATP Tour. W tym roku, mając już w dorobku cztery triumfy w głównym cyklu, powrócił do hali Ahoy, by bronić trofeum. Na początek pokonał 6:2, 6:3 Lorenzo Sonego.

- Miałem nadzieję, że wygram, ale zwycięstwo 6:2, 6:3 z tak wymagającym rywalem jest czymś wspaniałym. On zawsze walczy do końca, więc wygrana bez straty podania i w takim stylu to świetne rozpoczęcie tygodnia - powiedział Auger-Aliassime, cytowany przez atptour.com.

Rozstawiony z numerem trzecim Kanadyjczyk w ciągu 82 minut gry zaserwował 13 asów, przy własnym podaniu zdobył 39 z 55 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany i wywalczył trzy breaki. W II rundzie 22-latek z Montrealu zmierzy się z kwalifikantem Gregoire'em Barrere'em.

Od gładkiego zwycięstwa zmagania w Rotterdamie zainaugurował również Stefanos Tsitsipas. Najwyżej rozstawiony Grek zapisał na swoim koncie dziewięć asów, 19 uderzeń wygrywających oraz cztery przełamania i pokonał 7:5, 6:1 Emila Ruusuvuoriego. - W pierwszym secie przegrywałem 3:5, ale musiałem przystosować się do warunków. Odrobiłem stratę i od tej pory pokazywałem świetny tenis - ocenił 24-latek z Aten.

Wtorek był udany dla faworytów turnieju. Z triumfu cieszył się też Danił Miedwiediew. Oznaczony numerem szóstym moskwianin odrobił stratę seta i po dwugodzinnej potyczce wygrał 4:6, 6:2, 6:2 z Alejandro Davidovichem.

Odbudowujący swoją dyspozycję po koszmarnej kontuzji stawu skokowego Alexander Zverev ograł 6:4, 7:6(4) Soonwoo Kwona. Kolejnym rywalem Niemca, turniejowej "ósemki", będzie posiadacz dzikiej karty Tallon Griekspoor, który okazał się lepszy od kwalifikanta Mikaela Ymera.

Dziką kartę wykorzystał również inny reprezentant Holandii, Gijs Brouwer. 26-latek zaserwował pięć asów, wykorzystał dwa z pięciu break pointów i wygrał 6:3, 7:5 z Markiem-Andreą Hueslerem.