Najwyżej notowana Amerykanka wyszła z dużych opresji. Kolejna batalia Greczynki

Jessica Pegula była w sporych opałach, ale odwróciła losy meczu z Anastazją Potapową w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Maria Sakkari ma za sobą kolejne trzysetowe spotkanie.

Jessica Pegula Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Jessica Pegula (WTA 3) złamała opór kolejnej rywalki w turnieju w Indian Wells. W poprzedniej rundzie przetrwała napór Camili Giorgi (3:6, 6:1, 6:2). Tym razem Amerykanka zwyciężyła 3:6, 6:4, 7:5 Anastazję Potapową (WTA 28). W trzecim secie reprezentantka gospodarzy wróciła ze stanu 1:3.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Pegula obroniła dziewięć z 13 break pointów i wykorzystała pięć z 14 szans na przełamanie. Amerykanka zdobyła o jeden punkt więcej (106-105) i podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Potapową. Kolejną jej rywalką będzie Petra Kvitova lub Jelena Ostapenko.

Maria Sakkari (WTA 7) wygrała 3:6, 6:2, 6:4 z Anheliną Kalininą (WTA 29). Dla Greczynki był to drugi trzysetowy mecz w turnieju. W II rundzie odprawiła Shelby Rogers (2:6, 6:4, 6:0). Greczynka w drugim secie oddała podanie przy 1:1 i przegrywała 3:6, 1:2. Od tego momentu zdobyła pięć gemów z rzędu. W trzeciej partii ponownie straciła serwis przy 1:1, ale skruszyła opór rywalki.

Mecz trwał 2,5 godziny. Obie tenisistki popełniły po osiem podwójnych błędów. Sakkari miała też sześć asów, a Kalinina zaserwowała trzy. Greczynka wywalczyła 35 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 11 break pointów. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek. W ubiegłym sezonie w Eastbourne po trzysetowej batalii lepsza okazała się Ukrainka.

Rebecca Peterson (WTA 103) pokonała 3:6, 6:3, 6:1 Jil Teichmann (WTA 39) po dwóch godzinach i 17 minutach. Szwedka zaserwowała siedem asów i wykorzystała siedem z 12 break pointów. W I rundzie wyeliminowała Martę Kostiuk, która do Indian Wells przybyła z Austin, gdzie zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour. Teichmann po drodze odprawiła swoją wyżej notowaną rodaczkę Belindę Bencić.

Karolina Pliskova (WTA 17) wygrała 6:1, 7:5 z Weroniką Kudermetową (WTA 11). W drugim secie Czeszka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu. W ciągu 82 minut była liderka rankingu wywalczyła 27 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama spożytkowała pięć z sześciu break pointów.