Młode gwiazdy lśniły nocą. Carlos Alcaraz awansował po kreczu, Felix Auger-Aliassime obronił sześć meczboli

Carlos Alcaraz i Jannik Sinner, czołowi tenisiści młodego pokolenia, bez problemów przeszli IV rundę rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Z kolei Felix Auger-Aliassime obronił sześć meczboli.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
W poniedziałek Carlos Alcaraz cieszył się z 100. w karierze wygranego meczu w głównym cyklu. We wtorek rozpoczął już drugą setkę zwycięstw. W IV rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells 19-letni Hiszpan okazał się lepszy od Jacka Drapera, który z powodu kontuzji mięśni brzucha skreczował na początku drugiego seta.

- Życzę Jackowi szybkiego powrotu do zdrowia. Jeśli chodzi o mnie, dobrze czułem piłkę i returnowałem - powiedział, cytowany przez atptour.com, Alcaraz, który w przypadku triumfu w BNP Paribas Open 2023 wróci na pozycję lidera światowego rankingu.

W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Hiszpan zagra z oznaczonym numerem ósmym Felixem Augerem-Aliassime'em. 22-letni Kanadyjczyk obronił sześć meczboli i po trwającej dwie godziny oraz 45 minut zaciętej batalii wygrał 3:6, 6:3, 7:6(6) z Tommym Pauem, turniejową "17" i pogromcą Huberta Hurkacza z III rundy.

We wtorkową noc lśniła także inna młoda gwiazda rozgrywek, Jannik Sinner. 21-letni Włoch potrzebował niespełna 100 minut, by w pojedynku pokoleń pokonać 6:1, 6:4 starszego od siebie o 16 lat Stana Wawrinkę.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem oznaczonego numerem 11. Sinnera będzie broniący tytułu, Taylor Fritz, turniejowa "czwórka". Tym samym Włoch otrzyma szansę na rewanż za porażkę z Amerykaninem w Indian Wells sprzed dwóch lat.