100. zwycięstwo Carlosa Alcaraza. Młodszy rodak zatrzymał Andy'ego Murraya

Carlos Alcaraz pokonał Tallona Griekspoora w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells i odniósł 100. w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. Andy Murray przegrał z młodszym rodakiem, Jackiem Draperem.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Ray Acevedo / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Pod nieobecność w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells Novaka Djokovicia Carlos Alcaraz został najwyżej rozstawiony i ma szansę, by wrócić na pozycję lidera światowego rankingu. Aby tego dokonać, Hiszpan musi zdobyć tytuł w całej imprezie. W poniedziałek wykonał ku temu kolejny krok. W III rundzie pokonał 7:6(4), 6:3 oznaczonego numerem 31. Tallona Griekspoora.

W pierwszym secie Alcaraz miał problemy z uchwyceniem odpowiedniego rytmu gry, często też ślizgał się po korcie, ale przechylił szalę na swoją korzyść w tie breaku. Z kolei w drugiej odsłonie Hiszpan szybko wywalczył przełamanie, po czym podwyższył prowadzenie na 3:0 i tej przewagi już nie roztrwonił.

Tym samym w wieku zaledwie 19 lat Alcaraz ma już w dorobku 100 zwycięskich pojedynków w głównym cyklu. O kolejną wygraną Hiszpan powalczy z Jackiem Draperem. 21-latek z Sutton okazał się lepszy w brytyjskim meczu pokoleń i ograł 7:6(6), 6:2 35-letniego Andy'ego Murraya.

Ze znakomitej strony zaprezentował się broniący trofeum Taylor Fritz. Amerykanin potrzebował tylko 70 minut, by wygrać 6:1, 6:2 z Sebastianem Baezem, turniejową "30". Reprezentant gospodarzy w poniedziałek zaserwował cztery asy, po trafionym pierwszym podaniu zdobył 88 proc. rozegranych punktów i wykorzystał sześć z 12 break pointów.

Rozstawiony z numerem czwartym Fritz w 1/8 finału zmierzy się z Martonem Fucsovicsem. Węgier w poniedziałek także odnióśł gładkie zwycięstwo - w 75 minut uporał się z Alexem Molcanem (6:4, 6:2).