Udany tydzień polskich tenisistów. Kacper Żuk z tytułem w Szwajcarii

Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk

Polscy tenisiści spędzili kolejny tydzień w zawodach rangi ITF World Tennis Tour. Godnych uwagi rezultatów nie zabrakło. Tym razem najlepiej spisał się Kacper Żuk, który cieszył się z tytułu w Szwajcarii.

Notowany obecnie na 258. miejscu w rankingu ATP Kacper Żuk nie radził sobie wystarczająco dobrze w challengerach, dlatego zastosował metodę znaną z poprzedniego sezonu. Nowodworzanin zszedł szczebel niżej, do imprez rangi ITF World Tennis Tour. W tym tygodniu zdecydował się na start w szwajcarskim Trimbach i jako rozstawiony z "dwójką" wygrał zawody o puli nagród 25 tys. dolarów.

Tytuł Żuka, finał Pieczkowskiego

W drodze do finału Żuk stracił dwa sety. Niełatwe zadanie miał w półfinale, w którym odwrócił losy pojedynku i pokonał Niemca Daniela Masura 3:6, 6:3, 7:5. O tytuł Polak zagrał w niedzielę z Bejbitem Żukajewem. Zwyciężył Kazacha 6:4, 6:4 i dzięki temu cieszył się z 12. singlowego mistrzostwa na zawodowych kortach, a jedenastego w turnieju pod egidą ITF.

Grupa Biało-Czerwonych zdecydowała się na start w tunezyjskim Monastyrze. Najlepiej z naszych panów spisał się Olaf Pieczkowski, który wygrał cztery mecze i zameldował się w finale. W niedzielę lepszy od 18-latka okazał się Włoch Lorenzo Rottoli, który zwyciężył 7:6(5), 6:3. Pieczkowski musi więc jeszcze poczekać na premierowe mistrzostwo w grze pojedynczej na zawodowych kortach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co on zrobił?! Genialny rzut z... kolan

W Monastyrze pierwszy w karierze ćwierćfinał osiągnął Tomasz Berkieta. 16-letni Polak wygrał dwa mecze, w tym z najwyżej rozstawionym Libańczykiem Hadym Habibem. Jednak w ćwierćfinałowym starciu z Włochem Simone'em Roncallim skreczował przy stanie 6:7, 0:1. W 1/4 finału wystąpił również Szymon Kielan, lecz na tym etapie zatrzymał go Pieczkowski (6:1, 6:1). Czwarty z Biało-Czerwonych, Jasza Szajrych, nie przeszedł eliminacji singla, ale za to razem z Niemcem Adrianem Oetzbachem dotarł do półfinału debla.

Pozostali nasi tenisiści nie osiągnęli godnych uwagi rezultatów. W egipskim Szarm el-Szejk już w I rundzie odpadł Martyn Pawelski. W portugalskim Portimao nie zapunktowali Filip Peliwo (porażka w turnieju głównym) i Artsiom Dabryian (przegrana w eliminacjach), podobnie jak Maciej Rajski (pokonany w I rundzie) w kalifornijskim Bakersfield. Wielu Polaków nie przeszło eliminacji. W tym gronie znaleźli się Marcel Politowicz (Palmanova), Marcel Zieliński (Antalya) oraz Piotr Czaczkowski, Gabriel Matuszewski i Piotr Kusiewicz (Rovinj).

Pierwsze zwycięstwa Chwalińskiej i Piter

W czeskich Ricanach z pierwszych zwycięstw po wrześniowej operacji kolana cieszyła się Maja Chwalińska. Polka dotarła do ćwierćfinału, lecz nie wyszła do pojedynku z Chorwatką Antonią Ruzić z powodu przeziębienia. Bez powodzenia startowała u naszych południowych sąsiadów Katarzyna Kawa, która w tym roku nie radzi sobie w europejskich halach. Eliminacji do turnieju singla nie przeszła natomiast Zuzanna Bednarz, której organizatorzy przyznali dziką kartę.

Do rywalizacji na zawodowych kortach po półrocznej przerwie powróciła również Katarzyna Piter. Poznanianka wystartowała w turnieju debla zawodów w hiszpańskiej miejscowości Palmanova w parze z Kathariną Hobgarski. Polsko-niemiecki duet dotarł do półfinału, w którym lepsze okazały się rozstawione z "dwójką" Portugalki Francisca Jorge i Matilde Jorge.

W egipskim Szarm el-Szejk z bardzo dobrej strony pokazała się Martyna Kubka. W singlu nasza tenisistka pokonała trzy rywalki i dopiero w półfinale nie sprostała Ho Ching Wu z Hongkongu. Gina Feistel przegrała w I rundzie z Egipcjanką Yasmin Ezzat. Potem jednak dobrze poradziła sobie w deblu, w którym wspólnie z Niemką Seliną Dal dotarła do półfinału.

Pozostałe Biało-Czerwone nie mogą zaliczyć tego tygodnia do udanych. W Pretorii nie dokończyła rywalizacji Weronika Baszak, która poddała walkowerem mecze II rundy eliminacji z Japonką Mai Hontamą. Kwalifikacji nie przeszły także debiutująca na zawodowych kortach Lena Jednacz (Palmanova), Xenia Bandurowska (Antalya), Agnieszka Olszewska (Heraklion) oraz Justyna Jodłowska, Maja Bajorek i Olga Gołaś (Monastyr).

poniedziałek-niedziela, 13-19 marca
wyniki i program turniejów cyklu ITF World Tennis Tour:

KOBIETY

Ricany (Czechy), 40 tys. dolarów, kort twardy w hali

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Antonia Ruzić (Chorwacja, Q) - Maja Chwalińska (Polska) walkower

II runda gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska) - Lucie Havlickova (Czechy, SE) 3:6, 6:2, 1:0 i krecz

I runda gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska) - Zhuoxuan Bai (Chiny, Q) 7:6(2), 3:6, 7:5
Waleria Sawinych - Katarzyna Kawa (Polska) 6:1, 6:3

I runda gry podwójnej:

Dominika Salkova (Czechy, 3) / Anna Siskova (Czechy, 3) - Zuzanna Bednarz (Polska, WC) / Katerina Hajna (Czechy, WC) 6:2, 6:2

Sofja Lansere (4) / Waleria Sawinych (4) - Maja Chwalińska (Polska) / Maia Lumsden (Wielka Brytania) 6:2, 2:6, 10-6

Palmanova (Hiszpania), 25 tys. dolarów, kort ziemny

półfinał gry podwójnej:

Francisca Jorge (Portugalia, 2) / Matilde Jorge (Portugalia, 2) - Katarzyna Piter (Polska) / Katharina Hobgarski (Niemcy) 6:1, 6:2

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Katharina Hobgarski (Niemcy) - Amina Anszba (3) / Jekaterina Makarowa (3) 7:6(5), 6:7(3), 10-6

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Katharina Hobgarski (Niemcy) - Cagla Buyukakcay (Turcja) / Tara Würth (Chorwacja) 6:4, 6:2

Szarm el-Szejk (Egipt), 15 tys. dolarów, kort twardy

półfinał gry pojedynczej:

Ho Ching Wu (Hongkong, 6) - Martyna Kubka (Polska, 4) 6:1, 6:4

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Martyna Kubka (Polska, 4) - Lamis Alhussein Abdel Aziz (Egipt) 6:3, 7:5

II runda gry pojedynczej:

Martyna Kubka (Polska, 4) - Anastazja Apalichina (Q) 4:6, 6:0, 6:1

I runda gry pojedynczej:

Martyna Kubka (Polska, 4) - Karine Sarkisova (Q) 6:3, 6:1
Yasmin Ezzat (Egipt, 8) - Gina Feistel (Polska) 6:1, 7:5

półfinał gry podwójnej:

Polina Iatcenko (2) / Katarina Kuzmova (Słowacja, 2) - Gina Feistel (Polska) / Selina Dal (Niemcy) 2:6, 6:3, 10-7

ćwierćfinał gry podwójnej:

Gina Feistel (Polska) / Selina Dal (Niemcy) - Louise Kwong (Kanada) / Anna Ulyashchenko (USA) 6:7(0), 7:6(5), 10-6

I runda gry podwójnej:

Gina Feistel (Polska) / Selina Dal (Niemcy) - Meiling Wang (Chiny, 3) / Ho Ching Wu (Hongkong, 3) 6:4, 7:5

Antalya (Turcja), 15 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry podwójnej:

Maria Andrienko (WC) / Awrora Wołkowa (WC) - Xenia Bandurowska (Polska, WC) / Alina Chwatowa (WC) 2:6, 6:3, 10-6

MĘŻCZYŹNI

Portimao (Portugalia), 25 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Fabio Coelho (Portugalia, WC) - Filip Peliwo (Polska, 4) 4:6, 6:4, 6:3

Bakersfield (USA), 25 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Aidan Mayo (USA, 8) - Maciej Rajski (Polska) 3:6, 6:2, 7:6(4)

Trimbach (Szwajcaria), 25 tys. dolarów, kort dywanowy w hali

finał gry pojedynczej:

Kacper Żuk (Polska, 2) - Bejbit Żukajew (Kazachstan, 5) 6:4, 6:4

półfinał gry pojedynczej:

Kacper Żuk (Polska, 2) - Daniel Masur (Niemcy, 3) 3:6, 6:3, 7:5

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Kacper Żuk (Polska, 2) - Neil Oberleitner (Austria) 7:6(8), 6:2

II runda gry pojedynczej:

Kacper Żuk (Polska, 2) - Lewie Lane (Niemcy, Q) 6:7(5), 6:3, 6:2

I runda gry pojedynczej:

Kacper Żuk (Polska, 2) - Daniił Glinka (Estonia) 7:5, 3:6, 6:3

Monastyr (Tunezja), 15 tys. dolarów, kort twardy

finał gry pojedynczej:

Lorenzo Rottoli (Włochy, 7) - Olaf Pieczkowski (Polska) 7:6(5), 6:3

półfinał gry pojedynczej:

Olaf Pieczkowski (Polska) - Simone Roncalli (Włochy, 6) 6:2, 6:2

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Olaf Pieczkowski (Polska) - Szymon Kielan (Polska, 5) 6:1, 6:1
Simone Roncalli (Włochy, 6) - Tomasz Berkieta (Polska) 7:6(6), 1:0 i krecz

II runda gry pojedynczej:

Szymon Kielan (Polska, 5) - Lorenzo Carboni (Włochy, Q) 7:6(4), 1:6, 6:4
Olaf Pieczkowski (Polska) - Luigi Sorrentino (Włochy) 6:3, 6:4
Tomasz Berkieta (Polska) - Pablo Trochu (Francja, Q) 6:2, 7:6(3)

I runda gry pojedynczej:

Szymon Kielan (Polska, 5) - Josh Roe Flannelly (Irlandia, WC) 6:2, 6:3
Olaf Pieczkowski (Polska) - Alexis Boureau (Francja, LL) 6:2, 6:1
Tomasz Berkieta (Polska) - Hady Habib (Liban, 1) 6:3, 6:4

półfinał gry podwójnej:

Ray Ho (Tajwan, 2) / Christoph Negritu (Niemcy, 2) - Jasza Szajrych (Polska) / Adrian Oetzbach (Niemcy) 6:3, 3:6, 10-2

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jasza Szajrych (Polska) / Adrian Oetzbach (Niemcy) - Kokoro Isomura (Japonia) / Ryuki Matsuda (Japonia) 6:7(4), 6:2, 11-9

I runda gry podwójnej:

Jasza Szajrych (Polska) / Adrian Oetzbach (Niemcy) - Youssef Labbene (Tunezja, WC) / Pablo Trochu (Francja, WC) 6:0, 6:2

Xin Gao (Chiny) / Aoran Wang (Chiny) - Szymon Kielan (Polska, 3) / Olaf Pieczkowski (Polska, 3) 6:3, 6:0

Szarm el-Szejk (Egipt), 15 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Hamish Stewart (Wielka Brytania, Q) - Martyn Pawelski (Polska) 5:7, 7:6(4), 7:6(3)

Czytaj także:
Iga Świątek wraca do reprezentacji. Będzie hit!
Łatwo nie będzie! Mistrzyni Wimbledonu na drodze Polek

Komentarze (1)
avatar
Ksawery Darnowski
19.03.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przecież to ITF. O 4-ligowych zespołach piłkarskich też piszecie? 
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (880 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (405 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.