Zgrzyt na korcie. Tylko spójrz, co się stało po ostatniej piłce

W nerwowej atmosferze kończył się pojedynek na korcie podczas Indian Wells. Karolina Pliskova była wściekła na rywalkę z Grecji, Marię Sakkari.

Piotr Bobakowski
Maria Sakkari (z prawej) i Karolina Pliskova YouTube / WTA / Maria Sakkari (z prawej) i Karolina Pliskova
Maria Sakkari po emocjonującym meczu pokonała Karolinę Pliskovą w trzech setach (6:4, 5:7, 6:3) w IV rundzie turnieju WTA 1000 w Indian Wells.

Po ostatniej piłce doszło do niecodziennej sytuacji na korcie. Kamery telewizyjne zarejestrowały moment, kiedy czeska tenisistka - podając rękę rywalce -  ostentacyjnie obraca głowę w drugą stronę (patrz zdjęcie).

Powodem zachowania Pliskovej był incydent z końcówki trzeciego seta (przy wyniku 2:5 i 30:15 w ósmym gemie), kiedy to Sakkari nie przyznała się do błędu dotknięcia siatki rakietą. Sędzia tego nie zauważył i zaliczył punkt Greczynce (zamiast 40:15 dla Pliskovej zrobiło się po 30).

Czeszka prosiła, by Sakkari przyznała się do błędu, ale bezskutecznie. Co ciekawe, nawet challenge nie rozwiał wątpliwości. Punkt został utrzymany. "Maria Sakkari po prostu nie potrafi grać fair" - skrytykował na Twitterze mąż i menedżer Pliskovej, Michal Hrdlicka.

Pięć lat temu podczas meczu obu tenisistek w Rzymie również doszło do kontrowersji. Przy stanie 5:5 i równowadze w secie nr 3. po smeczu w wykonaniu reprezentantki Czech, piłka zahaczyła linię i należał się jej punkt. Wywołany jednak został aut.

Polska sędzia Marta Mrozińska ogłosiła wtedy przewagę Sakkari, co wywołało frustrację Pliskovej. Zawodniczka swoją złość wyładowała, rozbijając rakietę o wieżyczkę sędziowską (więcej TUTAJ).

Zobacz skrót meczu Sakkari - Pliskova w Indian Wells

Zobacz:
Brytyjskie media piszą, co Świątek zrobiła z ich rodaczką na korcie

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)