Taylor Fritz nie obroni tytułu. Będzie nowy mistrz w Indian Wells

Taylor Fritz nie obroni tytułu w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W czwartkowym ćwierćfinale Amerykanin w trzech setach przegrał z Jannikiem Sinnerem.

Marcin Motyka
Taylor Fritz PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Po świetnych występach w pierwszym tygodniu Taylor Fritz rozbudził nadzieję miejscowych kibiców, że powtórzy osiągnięcie z zeszłego roku i ponownie zwycięży w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. W czwartek te oczekiwania zostały jednak rozwiane. Amerykanin przegrał bowiem w ćwierćfinale 4:6, 6:4, 4:6 z Jannikiem Sinnerem.

Obaj przez cały mecz starali się jak skracać wymiany i zdobywać wiele punktów serwisem. W wymianach najcześciej opierali się na potężnych uderzeniach z linii końcowej czym próbowali zyskiwać przewagę sytuacyjną i spychać rywala poza kort.

Pierwszy set rozstrzygnął się już w gemie otwarcia, kiedy to Sinner uzyskał przełamanie. Z kolei w drugiej partii obaj utrzymywali własne podania aż do dziesiątego gema, kiedy to Fritz wywalczył break pointa, będącego jednocześnie setbolem, przy którym okazał się lepszy w spięciu przy siatce.

Na początku decydującej odsłony doszło do obustronnych przełamań. Następnie mecz się wyrównał, ale w końcówce Sinner przechylił szalę na swoją korzyść. W dziewiątym gemie po wspaniałym krosie z bekhendu Włoch zdobył breaka, a kilka chwil później zakończył spotkanie przy własnym serwisie.

Mecz trwał dwie godziny i 17 minut. W tym czasie Sinner zaserwował pięć asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów, posłał 32 zagrania kończące i popełnił 17 niewymuszonych błędów. Z kolei Fritzowi zapisano cztery asy, 25 uderzeń wygrywających oraz 17 pomyłek własnych.

Tym samym w stawce uczestników BNP Paribas Open 2023 nie ma już żadnego tenisisty, który w przeszłości zdobył tytuł w tej imprezie. Sinner szansę na zostanie nowym mistrzem będzie mógł przedłużyć w sobotę, kiedy to w 1/2 finału zmierzy się z Carlosem Alcarazem bądź z Felixem Augerem-Aliassime'em.