Udany dzień Amerykanek w Miami. Tenisistka z Top 10 rankingu za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jessica Pegula

Jessica Pegula i Danielle Collins wkroczyły do akcji w turnieju WTA 1000 w Miami. W kolejnej rundzie amerykańskie tenisistki zmierzą się ze sobą. Odpadła Daria Kasatkina, która przegrała z Elise Mertens.

W Miami przyszedł czas na II rundę. To oznacza, że do rywalizacji przystępują tenisistki rozstawione, które miały wolne losy. Jessica Pegula (WTA 3) na początek pokonała 6:3, 6:1 Katherine Sebov (WTA 172). W ciągu 65 minut Amerykanka obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie.

Danielle Collins (WTA 30) wygrała 7:6(3), 6:2 z Wiktorią Tomową (WTA 96). W pierwszym secie Amerykanka prowadziła 5:2, a przy 5:3 miała dwie piłki setowe. Nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji i kilka chwil później przegrywała 5:6. Doszło do tie breaka, w którym reprezentantka gospodarzy od 0-2 zdobyła siedem z ośmiu kolejnych punktów. Druga partia takich emocji nie dostarczyła i Collins była wyraźnie lepsza.

W trwającym 91 minut meczu obie tenisistki wypracowały sobie po sześć break pointów. Finalistka Australian Open 2022 oddała podanie dwa razy, a uzyskała cztery przełamania. W III rundzie dojdzie do starcia Amerykanek. Pegula zmierzy się z Collins.

Odpadła Daria Kasatkina (WTA 8), która przegrała 6:4, 2:6, 2:6 z Elise Mertens (WTA 39). W pierwszym secie półfinalistka Rolanda Garrosa 2022 wróciła ze stanu 0:3. Dwie kolejne partie padły łupem Belgijki. Mecz trwał dwie godziny i sześć minut. Mertens wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Paula Badosa (WTA 29) zwyciężyła 7:6(2), 4:6, 6:2 Laurę Siegemund (WTA 114) po dwóch godzinach i 51 minutach. Hiszpanka cztery razy oddała podanie, a zaliczyła pięć przełamań. Zdobyła o 11 punktów więcej (100-89) i wyrównała na 2-2 bilans meczów z Niemką. Petra Martić (WTA 41) pokonała 6:3, 6:3 Xiyu Wang (WTA 58). Chorwatka zaserwowała pięć asów, a Chinka popełniła dziewięć podwójnych błędów.

Miami Open, Miami (USA) WTA 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 8,8 mln dolarów czwartek, 23 marca

II runda gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 3) - Katherine Sebov (Kanada, Q) 6:3, 6:1 Ludmiła Samsonowa (12) - Viktorija Golubić (Szwajcaria, Q) 6:1, 6:1 Paula Badosa (Hiszpania, 21) - Laura Siegemund (Niemcy, Q) 7:6(2), 4:6, 6:2 Qinwen Zheng (Chiny, 23) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 2:6, 6:1, 6:1 Petra Martić (Chorwacja, 29) - Xiyu Wang (Chiny) 6:3, 6:3 Danielle Collins (USA, 30) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria, LL) 7:6(3), 6:2 Elise Mertens (Belgia) - Daria Kasatkina (8) 4:6, 6:2, 6:2