Niepowodzenie polskiego talentu w Katalonii. Przegrana w meczu o awans

Maks Kaśnikowski brał udział w kwalifikacjach do turnieju ATP Challenger w Gironie. 20-latek przegrał w meczu o drabinkę główną i startu w Hiszpanii nie zaliczy do udanych.

Andrzej Podgórski
Maks Kaśnikowski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Maks Kaśnikowski
Maks Kaśnikowski stosunkowo późno rozpoczął starty w 2023 roku. Wszystko na skutek kontuzji, którą 20-latek odniósł pod koniec ubiegłego roku w Zielonej Górze. Pierwszym startem Polaka był Puchar Davisa, w którym przegrał w dwóch setach z Kaichim Uchidą.

Następnie polski tenisista wybrał się do Monastyru, na dwa turnieje ITF M15. W pierwszym z nich Kaśnikowski dotarł do ćwierćfinału, a w drugim wygrał. Zawodnik trenujący na co dzień w Akademii Tenisowej w Kozerkach zdobył tym samym drugi tytuł w swojej karierze, po ubiegłorocznym sukcesie we Wrocławiu.

Po udanych występach w Tunezji Polak postanowił startować na wyższym szczeblu i bierze udział w challengerach. Przed tygodniem startował w Les Franqueses del Valles. Teraz udał się do Girony na turniej ATP Challenger 75.

W katalońskiej miejscowości polski tenisista nie dostał się do drabinki głównej i musiał przebijać się przez eliminacje. W nich na początek pokonał po dwusetowym pojedynku Nikolę Milojevica, ale następnie przegrał z Titouanem Droguetem.

Kolejnym startem Kaśnikowskiego będzie challenger w Barletcie. Polak do końca maja broni bardzo małej ilości punktów, więc ma szansę na spory awans w rankingu.

Eurofirms Girona - Costa Brava, Girona (Hiszpania)