Warto było czekać. Popisowy występ Carlos Alcaraza

Najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Carlos Alcaraz w znakomitym stylu awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W czwartkową noc Hiszpan bez straty seta pokonał Taylora Fritza.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / Cristobal Herrera-Ulashkevich / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Pierwotnie ćwierćfinał turnieju ATP Masters 1000 w Miami pomiędzy Carlosem Alcarazem a Taylorem Fritzem był zaplanowany w środę. Lecz z powodu opadów deszczu mecz został przełożony na czwartek. Jednak warto było czekać te 24 godziny. Hiszpan zaprezentował się bowiem z fantastycznej strony i pokonał Amerykanina 6:4, 6:2.

Alcaraz od początku spotkania wszedł na wysokie obroty. Hiszpan uderzał z piłki z dużą szybkością i emanował energią. Już w gemie otwarcia po wspaniałym returnie wywalczył przełamanie. Następnie sam obronił się przed stratą serwisu i uzyskaną przewagę utrzymał do końca seta.

19-latek z Murcji rozgrywał znakomity mecz. Grał w sposób urozmaicony, ofensywny, agresywny, ale bez podejmowana nadmiernego ryzyka. Radził sobie z potężnymi zagraniami Fritza i wykorzystywał słabości rozstawionego z numerem dziewiątym Amerykanina.

W drugiej partii, jak w pierwszej, już na samym początku Alcaraz przełamał Fritza. I na tym nie poprzestał, bo przy stanie 4:2, po raz kolejny popisując się wspaniałym returnem, ponownie odebrał serwis rywalowi. Dzięki czemu objął prowadzenie 5:2, po czym zakończył pojedynek.

Mecz trwał 78 minut. W tym czasie Alcaraz zaserwował sześć asów, ani razu nie został przełamany, posłał 19 zagrań kończących, popełnił jeden niewymuszony błąd i łącznie zdobył 63 punkty, o 15 więcej od Fritza.

- Na początku czułem się zdenerwowany, bo nigdy z nim nie grałem. Ale wiedziałem, że muszę zagrać po swojemu i na wysokim poziomie. Jestem zadowolony z tego, jak się zaprezentowałem. Miałem wiele zagrań kończących i popełniłem niewiele błędów - mówił, cytowany przez atptour.com, Hiszpan, dla którego to dziesiąty z rzędu wygrany mecz w Miami.

W półfinale najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Alcaraz zmierzy się z oznaczonym "dziesiątką" Jannikiem Sinnerem. Będzie to szósty oficjalny mecz tych tenisistów. Bilans wynosi 3-2 dla Hiszpana, w tym 3-0 na kortach twardych.