Dominic Thiem powrócił na zwycięską ścieżkę. Udany debiut amerykańskiej nadziei

Dominic Thiem pokonał Sebastiana Ofnera i przerwał serię pięciu porażek z rzędu. W II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Estoril Austriak zmierzy się z debiutującym na europejskiej mączce Benem Sheltonem.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / Miguel A. Lopes / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Przystępując do turnieju ATP w Estoril, Dominic Thiem notował serię pięciu porażek z rzędu. We wtorek Austriak zakończył tę fatalną passę. W meczu I rundy po ponad dwugodzinnej batalii pokonał swojego rodaka i kwalifikanta Sebastiana Ofnera 3:6, 6:3, 6:4, odrabiając stratę seta oraz przełamania w drugiej partii.

Tym samym Thiem podwyższył na 3-0 bilans oficjalnych konfrontacji z Ofnerem. Austriak, który we wtorek zapisał na swoim koncie cztery asy i pięć przełamań, w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem ósmym posiadaczem dzikiej karty Benem Sheltonem. Debiutujący na czerwonej mączce 20-letni Amerykanin okazał się lepszy od Constanta Lestienne'a.

Oznaczony numerem szóstym Miomir Kecmanović w 70 minut oddał pięć gemów Luce Nardiemu. Kolejnym przeciwnikiem Serba będzie Jurij Rodionov. Austriak sprawił niespodziankę i w trzech setach wyeliminował doświadczonego Alberta Ramosa.

Oprócz Austriaków we wtorek powód do zadowolenia mieli też gospodarze. Posiadacz dzikiej karty Joao Sousa wykazał się 100 proc. skutecznością przy break pointach (miał trzy i wszystkie wykorzystał), pokonał Giulio Zeppieriego i teraz zagra z najwyżej rozstawionym Casperem Ruudem.

Odpadło za to dwóch innych miejscowych tenisistów, obaj po meczach z Francuzami. Nuno Borges uległ Quentinowi Halysowi, który w 1/8 finału zmierzy się z oznaczonym numerem czwartym Roberto Bautistą. Z kolei kwalifikant Pedro Sousa nie sprostał Luce van Assche'owi. 18-letni reprezentant Trójkolorowych o ćwierćfinał powalczy z Alejandro Davidovichem, turniejową "trójką".

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)