Sensacyjna porażka faworytki po dreszczowcu. Klęska dawnej finalistki Rolanda Garrosa

Najwyżej rozstawiona Elise Mertens sensacyjnie odpadła z turnieju WTA 250 w Bogocie. Belgijka przegrała z Mirjam Bjorklund po dreszczowcu. Sara Errani została rozbita przez Elinę Awanesjan.

Elise Mertens PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elise Mertens
W I rundzie w Bogocie nie brakowało wielkich emocji i sensacji. Z numerem pierwszym była rozstawiona Elise Mertens (WTA 29), ale już jej nie ma w turnieju. Przegrała 1:6, 6:4, 6:7(3) z Mirjam Björklund (WTA 133). Belgijka z 1:6, 0:2 doprowadziła do trzeciego seta. W nim roztrwoniła prowadzenie 5:2.

W trwającym dwie godziny i 43 minuty meczu Mertens popełniła 19 podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Björklund cztery razy oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań. Kolejną rywalką Szwedki będzie Tamara Zidansek (WTA 110), która w godzin rozbiła 6:0, 6:1 Rekę-Lucę Jani (WTA 130). Słowenka zdobyła 56 z 86 rozegranych punktów (65,1 proc.).

Dajana Jastremska (WTA 134) przegrała 6:4, 6:7(5), 2:6 z Caroliną Alves (WTA 239). Ukrainka odwróciła losy pierwszego seta ze stanu 0:2. W drugiej partii obroniła cztery piłki setowe i z 2:5 doprowadziła do tie breaka. W nim od 3-1 straciła sześć z ośmiu kolejnych punktów. W trzecim secie dwa razy oddała podanie i pożegnała się z turniejem.

Elina Awanesjan (WTA 150) w 49 minut rozbiła 6:1, 6:0 Sarę Errani (WTA 78). Włoska finalistka Rolanda Garrosa 2012 zdobyła tylko 22 z 78 rozegranych punktów (28,2 proc.). Nadia Podoroska (WTA 103) przegrała 4:6, 6:7(4) z Sinją Kraus (WTA 168). W drugim secie Argentynka z 1:3 doprowadziła do tie breaka. W nim od 3-2 straciła pięć z sześciu kolejnych punktów.

Broniąca tytułu Tatjana Maria (WTA 66) pokonała 6:1, 6:4 Katrinę Scott (WTA 161). W ciągu 82 minut Niemka wywalczyła 21 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała trzy z czterech break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu szans. W II rundzie Maria zmierzy się z Alves.