Magda Linette żegna się z USA. Sprawdź, kiedy wróci do gry

Dobiegło końca amerykańskie tournee Magdy Linette. 31-latka przegrała w III rundzie turnieju WTA Charleston z Madison Keys. Sprawdź, kiedy i gdzie Polka ponownie pojawi się na korcie.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette w Ameryce Północnej przebywała od drugiej połowy lutego. Wystąpiła kolejno w turniejach w Meridzie (Meksyk) oraz Austin, Indian Wells, Miami i Charleston.

Najlepiej wypadła w Meridzie, gdzie udało jej się dotrzeć do ćwierćfinału. W nim musiała uznać wyższość Rebeki Peterson. Ponadto w Miami zagrała w IV rundzie z Jessicą Pegula.

Stany Zjednoczone opuści w drugiej dziesiątce światowego rankingu. W najnowszym notowaniu zajmować będzie 19. lub 20. miejsce - w zależności od wyniku Madison Keys w Charleston.

To właśnie Amerykanka wyeliminowała ją z tego turnieju, wygrywając w trzech setach 6:2, 3:6, 6:1.

Na kort Magda Linette ma wrócić w dniach 14-15 kwietnia, gdy polskie tenisistki zagrają w meczu Pucharu Billie Jean z reprezentacją Kazachstanu.

To spotkanie odbędzie się w Astanie. W składzie rywalek znalazły się m.in. Jelena Rybakina czy Julia Putincewa.