Bajeczna akcja Donny Vekić. Rywalka była bez szans [WIDEO]

Donna Vekić nie zdołała pokonać Karoliny Pliskovej w meczu II rundy turnieju w Stuttgarcie, ale Chorwatka pokazała się z bardzo dobrej strony. Pod koniec drugiego seta popisała się akcją, po której można było przecierać oczy ze zdumienia.

Mateusz Kozanecki
akcja Donny Vekić Twitter / Porsche Tennis / Na zdjęciu: akcja Donny Vekić
Karolina Pliskova była faworytką spotkania z Donną Vekić. Potwierdziła to w pierwszym secie, w którym pokonała Chorwatkę 6:2 w ciągu niespełna pół godziny.

Później jednak kibice byli świadkami prawdziwego dreszczowca. Dwa kolejne sety kończyły się tie-breakami.

Pod koniec drugiej partii 23. rakieta świata popisała się kapitalną akcją. Najpierw zmusiła Pliskovą do biegania po całym korcie.

Później zagrywała na bekhend rywalki, a piłka spadała w okolicach linii bocznej. Gdy Czeszka znajdowała się za kortem, posłała piłkę tuż za siatkę.

Pliskova mogła jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem. Ostatecznie jednak to ona świętowała zwycięstwo i w ćwierćfinale zmierzy się z Igą Świątek lub Qinwen Zheng.

Czy Karolina Pliskova wygra turniej w Stuttgarcie?