Kamery uchwyciły, co zrobiła Iga na koniec meczu z Pliskovą

Iga Światek zaczyna się rozkręcać i znowu bije od niej ogromna pewność siebie. Polka po wygranej z Karoliną Pliskovą w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie mogła wykonać gest zwycięstwa.

Robert Czykiel
Iga Świątek Twitter / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek zameldowała się w półfinale turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Polska tenisistka po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi znowu daje kibicom mnóstwo powodów do radości. W meczu z Karoliną Pliskovą miała słabsze momenty, ale ostatecznie zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:2.

Ostatnie dwa sety to fragmentami była koncertowa gra liderki rankingu WTA. Zwycięstwo zapewniła sobie świetnym serwisem, po którym Czeszka odbiła piłkę w siatkę. Nasza reprezentantka mogła świętować sukces na niemieckich kortach.

To była bardzo wymowna radość. 21-latka bez zbędnej euforii zacisnęła pięść w geście zwycięstwa. Po ostatniej piłce biła od niej ogromna pewność siebie.

Polscy fani w ostatnich tygodniach tęsknili za takimi obrazkami. Iga Świątek jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że jeszcze nic nie wygrała. Przed nią bardzo trudny półfinał z Ons Jabeur, który zostanie rozegrany w sobotę 22 kwietnia.