Wielkie zwycięstwo Egipcjanki. Nocna batalia Marii Sakkari

W Madrycie (WTA 1000) doszło do wielkiej niespodzianki. Francuzka Caroline Garcia została pokonana przez Egipcjankę Mayar Sherif. Greczynka Maria Sakkari ma za sobą nocną bitwę z Hiszpanką Rebeką Masarovą.

Maria Sakkari PAP/EPA / Sergio Perez / Na zdjęciu: Maria Sakkari
Piąty dzień turnieju w Madrycie był bardzo długi. W pierwszym nocnym meczu Caroline Garcia (WTA 5) zmierzyła się z Mayar Sherif (WTA 59). Spotkanie zakończyło się niespodzianką, bo wygrała Egipcjanka 7:6(2), 6:3.

W pierwszym secie nie brakowało zwrotów akcji. Francuzka prowadziła 2:0, by później przegrywać 3:5. Wyrównała na 5:5, by w 11. gemie oddać podanie. Zaliczyła przełamanie powrotne i doprowadziła do tie breaka. W nim emocje opadły i wyraźnie lepsza była Sherif. W drugiej partii miało miejsce tylko jedno przełamanie. Egipcjanka uzyskała je na 5:3. W dziewiątym gemie wykorzystała już pierwszą piłkę meczową.

W ciągu godziny i 41 minut obie tenisistki miały po siedem break pointów. Sherif trzy razy oddała podanie, a zaliczyła cztery przełamania. Jest to jej drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W ubiegłym roku pokonała Marię Sakkari w finale turnieju w Parmie. W ten sposób wywalczyła tytuł w WTA Tour jako pierwsza Egipcjanka. Kolejną rywalką Sherif będzie Belgijka Elise Mertens.

Spotkanie Marii Sakkari (WTA 9) z Rebeką Masarovą (WTA 74) zakończyło się po godz. 1:00 w nocy. Greczynka wybrnęła z opresji i wygrała 3:6, 6:3, 6:3. O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie, które Hiszpanka uzyskała na 4:2. W drugiej i trzeciej partii reprezentantka gospodarzy z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale za każdym razem straciła dwa kolejne gemy.

Mecz trwał dwie godziny i 23 minuty. Sakkari odparła 17 z 20 break pointów, a spożytkowała pięć z 14 okazji na przełamanie. Greczynka zdobyła o cztery punkty więcej (104-100). Było to jej pierwsze starcie z Hiszpanką. Kolejną rywalką Sakkari będzie inna tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego, Paula Badosa.