Totalna demolka na korcie! Szokująca klęska finalistki Rolanda Garrosa

Kolejna tenisistka z Top 10 odpadła z turnieju WTA 1000 w Madrycie! Coco Gauff została rozbita przez Paulę Badosą. Hiszpanka, była wiceliderka rankingu, oddała Amerykance zaledwie trzy gemy.

Coco Gauff PAP/EPA / Sergio Perez / Na zdjęciu: Coco Gauff
Jelena Rybakina i Petra Kvitova w Madrycie nie wygrały nawet meczu. Coco Gauff (WTA 6) odprawiła tylko jedną rywalkę. Amerykanka jest kolejną tenisistką z Top 10 rankingu, która pożegnała się z imprezą. W sobotę doznała bardzo bolesnej porażki. Jej spotkanie z Paulą Badosą (WTA 42) trwało tylko 71 minut. Hiszpanka rozbiła Gauff 6:3, 6:0.

Gauff w ubiegłym roku doszła do finału Rolanda Garrosa, w którym uległa Idze Świątek. Badosa rok temu była wiceliderką rankingu, ale ostatnie miesiące upłynęły jej na walce z depresją i problemami natury fizycznej. Sezon 2023 rozpoczęła od półfinału w Adelajdzie, ale mecz z Darią Kasatkiną oddała walkowerem z powodu kontuzji przywodziciela, a następnie wycofała się z Australian Open.

Gauff w pierwszym secie prowadziła 2:1. Od tego momentu trwała totalna dominacja Badosy, która wywalczyła 11 z 12 kolejnych gemów. W całym meczu Hiszpanka odparła dwa z trzech break pointów, a wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. W drugim secie Amerykanka zdobyła tylko osiem punktów.

Badosa podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Gauff. Dla Hiszpanki jest to 10. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie w tym roku. W Stuttgarcie rozbiła 6:1, 6:1 Darię Kasatkinę.

Dla Badosy jest to piąty występ w turnieju głównym w Madrycie. W 2021 roku doszła do półfinału. Hiszpanka do tej pory osiągnęła jeden wielkoszlemowy ćwirćfinał, w Rolandzie Garrosie 2021. W swoim dorobku ma trzy tytuły w WTA Tour, w tym jeden rangi WTA 1000 (Indian Wells (2021).

Badosa odzyskuje blask. W 1/8 finału w Madrycie zmierzy się z Marią Sakkari lub Rebeką Masarovą.