Trudna przeprawa mistrzyni Australian Open. Dotkliwa porażka Jeleny Ostapenko

Aryna Sabalenka nie miała łatwej przeprawy z Camilą Osorio, ale nie oddała seta Kolumbijce w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Ludmiła Samsonowa rozbiła Jelenę Ostapenko.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / CHEMA MOYA / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 2) występ w Madrycie rozpoczęła od odprawienia Sorany Cirstei. Wzięła na Rumunce rewanż za porażkę poniesioną miesiąc temu w Miami. W sobotę mistrzyni Australian Open pokonała 6:4, 7:5 Camilę Osorio (WTA 115).

W pierwszym secie Osorio z 1:3 wyszła na 4:3. Trzy ostatnie gemy padły łupem Sabalenki. W drugiej partii mistrzyni Australian Open prowadziła 4:1, a później 5:3. Kolumbijka znów ruszyła w pogoń i wyrównała na 5:5. Wiceliderka rankingu zachowała spokój i złamała opór rywalki. W dwóch ostatnich gemach Sabalenka straciła tylko punkt.

Mecz trwał godzinę i 57 minut. Osorio popełniła sześć podwójnych błędów. Sabalenka zaserwowała cztery asy, a jej rywalka nie miała żadnego. Mistrzyni Australian Open trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2021 roku w Wimbledonie zdecydowane zwycięstwo odniosła Sabalenka (6:0, 6:3).

W 1/8 finału Sabalenka zmierzy się z rewelacyjną Mirrą Andriejewą, która w dniu 16. urodzin odprawiła Magdę Linette.

Ludmiła Samsonowa (WTA 18) rozbiła 6:2, 6:0 Jelenę Ostapenko (WTA 22). W ciągu 62 minut łotewska mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 miała dwa break pointy, ale nie zdołała żadnego wykorzystać. Jej rywalka na przełamanie zamieniła pięć z ośmiu szans. Kolejną rywalką Samsonowej będzie Irina-Camelia Begu (WTA 35), która wróciła z 1:4 w pierwszym secie i zwyciężyła 7:5, 6:2 Shelby Rogers (WTA 38).

Elise Mertens (WTA 29) wygrała 6:3, 6:4 z Jule Niemeier (WTA 67). W pierwszym secie Belgijka odrobiła stratę z 0:2. W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu została przełamana dwa razy, a spożytkowała pięć z 12 break pointów.