Stracony set ubiegłorocznej finalistki. Niesamowity dreszczowiec w Madrycie

Jessica Pegula nie uniknęła problemów w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Amerykanka straciła seta w spotkaniu z Martiną Trevisan. Niesamowitą batalię stoczyły Weronika Kudermetowa i Daria Kasatkina.

Jessica Pegula PAP/EPA / JuanJo Martin / Na zdjęciu: Jessica Pegula
W Madrycie przyszedł czas na IV rundę. Trudną przeprawę ma za sobą ubiegłoroczna finalistka imprezy, Jessica Pegula (WTA 3). Amerykanka zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:3 Martinę Trevisan (WTA 20). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu obie tenisistki wypracowały sobie po 11 break pointów. Pegula sześć razy oddała podanie, a uzyskała siedem przełamań.

Thrillerem okazało się starcie Weroniki Kudermetowej (WTA 13) z Darią Kasatkiną (WTA 8). Pierwsza z tych tenisistek wygrała 7:5, 1:6, 7:6(2). W pierwszym secie zawodniczka z Top 10 rankingu z 2:5 wyrównała na 5:5, by stracić dwa kolejne gemy.

W drugiej partii na korcie prym wiodła Kasatkina. Szczególnych emocji dostarczył trzeci set. Kudermetowa prowadziła 4:2, by później przegrywać 4:5. W 12. gemie obroniła dwie piłki meczowe, a w tie breaku od 1-2 zgarnęła sześć gemów z rzędu.

Spotkanie trwało dwie godziny i 53 minuty. Kudermetowa spożytkowała cztery z dziewięciu break pointów, a własne podanie oddała sześć razy. Zdobyła o cztery punkty mniej (106-110), ale poprawiła na 1-2 bilans meczów z rodaczką. Odniosła 12. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie w tym roku. w Dosze odprawiła Amerykankę Coco Gauff. W ćwierćfinale Kudermetowa zmierzy się z Pegulą.

Maria Sakkari (WTA 9) pokonała 6:4, 6:4 Paulę Badosę (WTA 42). Greczynka w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu. W ciągu 88 minut obroniła trzy break pointy i zakończyła marsz byłej wiceliderki rankingu. Hiszpanka w poprzedniej rundzie nie dała szans Amerykance Coco Gauff. Sakkari po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału w Madrycie. Badosa jest półfinalistką tej imprezy z 2021 roku.