Niespodziewana ćwierćfinalistka. Zmierzy się z Igą Świątek

Barbora Krejcikova nie zagra w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Madrycie. Czeska tenisistka została wyeliminowana przez Chorwatkę Petrę Martić.

Petra Martić PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Petra Martić
Barbora Krejcikova (WTA 12) dwa ostatnie tytuły w WTA Tour zdobyła w Ostrawie (2022) i Dubaju (2023). W obu turniejach w finale pokonała Igę Świątek. Tym razem do starcia dwóch mistrzyń Rolanda Garrosa mogło dojść w ćwierćfinale w Madrycie. Tak się jednak nie stanie, bo Czeszka przegrała 3:6, 6:7(1) z Petrą Martić (WTA 33).

W pierwszym secie Krejcikova z 1:4 zbliżyła się na 3:4, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii emocje były olbrzymie. Czeszka obroniła dwie piłki meczowe i z 3:5 wyszła na 6:5. W 12. gemie miała cztery piłki setowe, ale ostatecznie doszło do tie breaka. W nim Martić opanowała sytuację i zakończyła mecz.

W ciągu godziny i 55 minut obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Krejcikova uzyskała trzy przełamania, a swoje podanie oddała cztery razy. Martić zdobyła o 16 punktów więcej (86-70). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Krejcikova największy singlowy triumf w WTA Tour odniosła w Rolandzie Garrosie 2021. W sumie w swoim dorobku ma sześć tytułów. W Madrycie w turnieju głównym zagrała po raz drugi. W 2021 roku odpadła w I rundzie.

32-letnia Martić może się pochwalić dwoma triumfami w głównym cyklu. Odniosła je w Stambule (2019) i Lozannie (2022). W obecnym sezonie osiągnęła finał w Linzu. W wielkoszlemowej imprezie jej najlepszym wynikiem jest ćwierćfinał Rolanda Garrosa 2019.

Martić po raz drugi awansowała do ćwierćfinału w Madrycie (2019). W środę zmierzy się ze Świątek.