3,5-godzinne starcia w Rzymie. Carlos Alcaraz okrasił powrót na szczyt rankingu

Carlos Alcaraz bez straty seta pokonał Alberta Ramosa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Tym samym po zakończeniu imprezy w stolicy Włoch 20-letni Hiszpan powróci na pozycję lidera światowego rankingu.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / ETTORE FERRARI / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Odbijając pierwszą piłkę w meczu II rundy turnieju ATP w Rzymie z Albertem Ramosem, Carlos Alcaraz zapewnił sobie, że po zakończeniu imprezy ponownie będzie liderem światowego rankingu. Ale na tym nie poprzestał i powrót na szczyt okrasił zwycięstwem. W swoim debiutanckim meczu w stolicy Włoch 20-letni Hiszpan pokonał rodaka 6:4, 6:1.

Alcaraz miał problemy jedynie w początkowej fazie meczu, kiedy szybko stracił podanie i przegrywał 0:2. Od tego momentu jednak w pełni przejął inicjatywę na korcie i zdobył 12 z kolejnych 15 rozegranych gemów, tym samym wieńcząc spotkanie pewnym triumfem.

- Pierwszy w każdym turnieju zawsze jest trudny, a zwłaszcza z kimś takim jak Albert na mączce. Musiałem dostosować grę do warunków i jestem zadowolony ze swojego występu - powiedział, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem drugim Alcaraz, dla którego to 12. wygrany mecz z rzędu.

Borna Corić obronił meczbola i po trwającej trzy godziny i 32 minuty zaciętej bitwie pokonał 4:6, 7:6(8), 7:6(5) Thiago Monteiro. W III rundzie oznaczony numerem 15. Chorwat zmierzy się z Roberto Carballesem. Hiszpan w sobotę także spędził na korcie ponad 3,5 godziny i wyeliminował Daniela Evansa, turniejową "20".

Do 1/16 finału w sobotnie popołudnie awansował też trzeci Hiszpan, Bernabe Zapata. Oznaczony numerem 31. 26-latek z Walencji rozpoczął pojedynek z Jasonem Kublerem od trzech przegranych gemów, ale ostatecznie pokonał Australijczyka 6:4, 6:1.

W meczu przerywanym przez opady deszczu Andriej Rublow okazał się lepszy od Alexa Molcana. Rozstawiony z numerem szóstym moskwianin zaserwował trzy asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z sześciu break pointów i ograł Słowaka 6:3, 6:4.

Internazionali BNL d"Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
sobota, 13 maja

II runda gry pojedynczej:

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 2) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:4, 6:1
Andriej Rublow (6) - Alex Molcan (Słowacja) 6:3, 6:4
Borna Corić (Chorwacja, 15) - Thiago Monteiro (Brazylia) 4:6, 7:6(8), 7:6(5)
Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania, 31) - Jason Kubler (Australia) 6:4, 6:1
Roberto Carballes (Hiszpania) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 20) 7:6(5), 5:7, 6:4