Fatalna postawa Huberta Hurkacza. Polak poza burtą turnieju w Rzymie

Hubert Hurkacz rozpoczął, a jednocześnie zakończył turniej ATP Masters 1000 w Rzymie. Polak w pierwszym meczu na Foro Italico uległ J.J. Wolfowi 3:6, 4:6.

Mateusz Wasiewski
Hubert Hurkacz Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W sobotę Hubert Hurkacz rozpoczął zmagania singlowe na Foro Italico. Rywalem Polaka był Jeffrey John Wolf z USA, który do tego spotkania miał bilans 3 wygranych i 2 porażek w tym roku na nawierzchni ziemnej. Niestety popularny J.J. pewnie odniósł triumf 6:3, 6:4.

Hurkacz dobrze wszedł w spotkanie, uderzając pewnie ze strony forhendowej. Rywal jednak nie odpuszczał i także z dużym spokojem wygrywał gemy serwisowe. Kluczowy moment pierwszego seta nadszedł przy stanie 4:3 i serwisie reprezentanta Polski.

Hubertowi nie pomagało zarówno podanie, jak i własne nastawienie. Wolf wywarł na nim dużą presję poprzez agresywny return oraz grę wgłębi kortu. Dodatkowo Hurkacz popełnił proste błędy w akcjach z linii końcowej. Najbardziej kosztowny był ten forhendowy, który dał Amerykaninowi przełamanie. J.J. poszedł za ciosem i pewnie wygrał pierwszego seta 6:3.

Druga partia rozpoczęła się dla wrocławianina w najgorszy możliwy sposób. Hurkacz był bardzo defensywny i nie zareagował na bardzo mocne tempo narzucone przez przeciwnika. Przez to został przełamany już w pierwszym gemie.

Kolejne cztery gemy przebiegły bez historii. Dopiero w szóstym pojawiła się drobna szansa dla naszego tenisisty. Na tablicy wyników widniał bowiem rezultat 0-30. Od tego momentu jednak Wolf rozegrał trzy kapitalne punkty przy siatce i dołożył do tego czyste uderzenia z końca kortu. W rezultacie Jeffrey Wolf utrzymał podanie na 4:2.

Polak od tego momentu nie miał już szansy na przełamanie. Niestety ponownie nie podejmował ryzyka i słabo operował uderzeniem forhendowym. Agresywny i pewny Amerykanin ostatecznie pewnie wygrał mecz 6:3, 6:4 i zanotował jedno z największych zwycięstw w karierze.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)