Moskwianie górą nad Hiszpanami. Danił Miedwiediew z najlepszym wynikiem w Rzymie

Danił Miedwiediew w trzech setach pokonał Bernabe Zapatę i pierwszy raz w karierze awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Z reprezentantem Hiszpanii wygrał też Andriej Rublow.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Dla Daniła Miedwiediewa każdy wygrany mecz na kortach ziemnych jest sukcesem. Podczas tegorocznej edycji turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie tenisista z Moskwy zanotował już dwie wygrane. W poniedziałek, w III rundzie, po prawie dwugodzinnej rywalizacji pokonał 3:6, 6:1, 6:3 oznaczonego numerem 31. Bernabe Zapatę.

Miedwiediew, który od początku meczu miał problem z utrzymywaniem dyspozycji na optymalnym poziomie, przechylił szalę na swoją korzyść w samej końcówce. Od stanu 2:3 zdobył cztery gemy z rzędu i mógł cieszyć się z pierwszego w karierze awansu do 1/8 finału Internazionali BNL d'Italia.

Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew w poniedziałek zaserwował sześć asów, posłał 28 zagrań kończących i wykorzystał pięć z 13 break pointów. Z kolei Zapacie naliczono dwa asy, 24 uderzenia wygrywające oraz dwa przełamania.

W innej moskiewsko-hiszpańskiej konfrontacji górą też okazał się okazał się tenisista ze wschodniej części Europy. Andriej Rublow zapisał na swoim koncie trzy asy, dwa przełamania oraz 28 uderzeń kończących i pokonał 7:6(8), 6:3 Alejandro Davidovicha, turniejową "27", w pierwszej partii broniąc trzech setboli.

Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem szóstym Rublowa będzie Yannick Hanfmann. Niemiecki kwalifikant posłał aż 46 zagrań wygrywających i w trzech setach okazał się lepszy od Marco Cecchinato.

W poniedziałek z turniejem w Rzymie pożegnało się czterech Hiszpanów. Nie powiodło się również Roberto Carballesowi, który uległ Bornie Coriciowi. Oznaczony "15" Chorwat w 1/8 finału zmierzy się z graczem z eliminacji, Fabianem Marozsanem, sensacyjnym pogromcą Carlosa Alcaraza.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)