Dali popis! Takiego wyniku Polak potrzebował

Jan Zieliński wystąpi w ćwierćfinale turnieju debla zawodów ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W poniedziałek Polak i partnerujący mu Hugo Nys postarali się o niespodziankę, eliminując oznaczony trzecim numerem duet.

Rafał Smoliński
Jan Zieliński Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jan Zieliński
Para Jan Zieliński i Hugo Nys w II rundzie międzynarodowych mistrzostw Włoch zmierzyła się z mocnym deblem Ivan Dodig i Austin Krajicek. Faworytami tego meczu zdawali się być rozstawieni z trzecim numerem Chorwat i Amerykanin, ale to Polak i Monakijczyk zwyciężyli ostatecznie 7:6(3), 6:2.

Nasz reprezentant i jego partner rozegrali bardzo dobry mecz. Świetnie pracowali na returnie i już w czwartym gemie uzyskali przełamanie. Dodig i Krajicek wrócili jednak ze stanu 1:4 i gra się wyrównała. Od tego momentu obie pary pilnowały serwisu, dlatego o losach pierwszego seta rozstrzygnął tie-break. W nim Zieliński i Nys dali popis, odskakując błyskawicznie na 5-0. Premierową odsłonę zamknęli wykorzystując ku temu trzeciego setbola.

Z kolei druga część spotkania już w pełni należała do Polaka i Monakijczyka. Kluczowe okazały się bardzo wyrównane pierwszego gemy, w których Zieliński i Nys wywalczyli dwa przełamania. Dodig i Krajicek mieli swoje okazje, lecz je zmarnowali. Szybko zrobiło się 4:0 dla polsko-monakijskiej pary, która nie oddała prowadzenia. Po 94 minutach warszawianin i jego kortowy kolega zamknęli spotkanie, gdy wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

Tym samym Zieliński i Nys zameldowali się w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. To pierwszy tak cenny wynik od finału wielkoszlemowego Australian Open 2023. We wtorek ich przeciwnikami na włoskiej mączce będą Amerykanie Mackenzie McDonald i Frances Tiafoe. Otwiera się więc szansa na kolejne cenne zwycięstwo w tourze.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
poniedziałek, 15 maja

II runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) - Ivan Dodig (Chorwacja, 3) / Austin Krajicek (USA, 3) 7:6(3), 6:2