Deszczowy wieczór w Rzymie. Stefanos Tsitsipas znów miał pecha

Z powodu opadów deszczu zaplanowane na poniedziałkowy wieczór mecze III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie nie zostały dokończone. Spotkania przełożono na wtorek.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Wieczorne poniedziałkowe mecze III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie zapowiadały się ciekawie. Na pierwszy plan wysuwał się pojedynek rozstawionego z numerem piątym Stefanosa Tsitsipasa z Lorenzo Sonego. Niestety, plany pokrzyżowała pogoda i po wygranym przez Greka 6:3 pierwszym secie spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu.

Co ciekawe, to już drugi raz podczas tegorocznej edycji Internazionali BNL d'Italia, gdy mecz z udziałem Tsitsipasa został przerwany przez deszcz. Podobnie było także, kiedy Grek w II rundzie zmierzył się z Nuno Borgesem.

Niedokończone zostały również pojedynki Lorenzo Musettim z Francesem Tiafoe'em i Jeffreya Johna Wolfa z Alexandrem Zverevem.

Po kilku godzinach oczekiwania na poprawę pogody organizatorzy podjęli decyzję, że wszystkie przerwane mecze zostały odwołane i przełożone na wtorek.

Internazionali BNL d'italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
poniedziałek, 15 maja

III runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Lorenzo Sonego (Włochy) 6:3 *do dokończenia
Lorenzo Musetti (Włochy, 18) - Frances Tiafoe (USA, 12) 5:7, 6:4, 2:1 *do dokończenia
Jeffrey John Wolf (USA) - Alexander Zverev (Niemcy, 19) 4:6, 3:3 *do dokończenia