Danił Miedwiediew odczarował Rzym. Stefanos Tsitsipas dokończył dzieła

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Emila Ruusuvuoriego w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Stefanos Tsitsipas łatwo dokończył przerwany w sobotę mecz z Nuno Borgesem.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Wobec opadów deszczu mecz II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie pomiędzy Daniłem Miedwiediewem a Emilem Ruusuvuorim został przełożony z soboty na niedzielę. Rozstawiony z numerem trzecim moskwianin dostał więc więcej czasu na przygotowania i efektywnie go wykorzystał. Zaprezentował się bowiem ze świetnej strony i pokonał Fina 6:4, 6:2.

Co ciekawe, dla Miedwiediewa to pierwszy w karierze wygrany mecz w Rzymie. - To trochę ulga. Ile razy przyjeżdżałem tutaj, wiedziałem, że mogę grać dobrze, dlatego cieszę się, że w końcu wygrałem - przyznał, cytowany przez atptour.com, 26-latek z Moskwy, który w III rundzie zmierzy się z Bernabe Zapatą, turniejową "31".

Stefanos Tsitsipas łatwo dokończył przerwane poprzedniego dnia spotkanie z Nuno Borgesem. Pojedynek został wznowiony przy prowadzeniu Greka 6:3, 4:3 i w niedzielę tenisista z Aten szybko zdobył dwa brakujące mu do triumfu gemy. W kolejnej fazie oznaczony numerem piątym Tsitsipas zagra z Lorenzo Sonego.

Odpadł rozstawiony z numerem dziewiątym Taylor Fritz. Amerykanin przegrał 4:6, 1:6 z kwalifikantem Yannickiem Hanfmannem. Niemiec w 1/16 finału stanie naprzeciw innego autora niespodzianki, Marco Cecchinato. Włoch oddał cztery gemy oznaczonemu "21" Roberto Bautiście.

W niedzielne wczesne popołudnie odbyły się też mecze III rundy. W najciekawiej zapowiadającym się, starciu pokoleń, 20-letni Holger Rune pokonał 6:4, 6:2 35-letniego Fabio Fogniniego, posiadacza dzikiej karty. W 1/8 finału rozstawiony z numerem siódmym Duńczyk zagra z Alexeiem Popyrinem, który w pojedynku kwalifikantów okazał się lepszy od Romana Safiullina.

Do IV rundy awansowali już też Francisco Cerundolo i Laslo Djere. Oznaczony numerem 24. Argentyńczyk w trzech setach ograł Gregoire'a Barrere'a, z kolei Serb wyeliminował Cristiana Garina, który skreczował na początku drugiego seta.

Intenanazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
sobota-niedziela, 13-14 maja

III runda gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 7) - Fabio Fognini (Włochy, WC) 6:4, 6:2
Francisco Cerundolo (Argentyna, 24) - Gregoire Barrere (Francja) 6:7(0), 6:2, 6:2
Laslo Djere (Serbia) - Cristian Garin (Chile) 6:3, 2:1 i krecz
Alexei Popyrin (Australia, Q) - Roman Safiullin (Q) 7:5, 7:5