Danił Miedwiediew wygrał hit IV rundy. Bardzo długi wtorek Stefanosa Tsitsipasa

Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Alexandra Zvereva w hitowym meczu IV rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Pojedynek Stefanosa Tsitsipasa z Lorenzo Musettim dobiegł końca o godz. 1:44.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Fabio Frustaci / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Ze względów sportowych, ale nie tylko, mecz pomiędzy Daniłem Miedwiediewem a Alexandrem Zverevem jawił się jako hit IV rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Obaj mają w dorobku wiele spektakularnych występów, wielkich zwycięstw i triumfów w imprezach złotej serii. Ich wtorkowy pojedynek nie był jednak wspaniałym widowiskiem. Faworyzowany moskwianin zwyciężył dość pewnie - 6:2, 7:6(3).

- Jestem zadowolony ze swojego poziomu, z wyjątkiem tego gema w drugim secie, kiedy zostałem przełamany - skomentował, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew, który w ciągu 116 minut gry zapisał na swoim koncie dwa asy, trzy przełamania i 18 zagrań kończących.

Co ciekawe, był to ich trzeci mecz w tym roku i trzecie zwycięstwo Miedwiediewa, który tym samym podwyższył na 9-6 bilans konfrontacji ze Zverevem. W swoim premierowym ćwierćfinale w Internazionali BNL d'Italia 27-latek z Moskwy zagra z innym Niemcem, kwalifikantem Yannickiem Hanfmannem, debiutantem na tym poziomie imprezy Masters 1000.

Wtorek był bardzo długi dla Stefanosa Tsitsipasa i Lorenzo Musettiego. Najpierw, wczesnym popołudniem, obaj wygrali zaległe mecze III rundy, a następnie, o godz. 23:51, zmierzyli się ze sobą w pojedynku 1/8 finału. W lepszym nastroju spać położył się Grek, który pokonał Włocha 7:5, 7:5. Spotkanie zakończyło się o 1:44.

Rozstawiony z numerem piątym Tsitsipas, zeszłoroczny finalista zmagań na Foro Italico, o półfinał powalczy z Borną Coriciem. Oznaczony "15" Chorwat zakończył piękny sen gracza z eliminacji i pogromcy z III rundy Carlosa Alcaraza, Fabiana Marozsana.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)