Gwiazdy nadrobiły zaległości. Będzie hit w IV rundzie

Stefanos Tsitsipas i Alexander Zverev udanie dokończyli przerwane w poniedziałek z powodu opadów deszczu mecze III rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Niemiec o ćwierćfinał zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Mecz III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie pomiędzy Stefanosem Tsitsipasem a Lorenzo Sonego w poniedziałek został przerwany z powodu opadów deszczu po wygranym przez Greka pierwszym secie 6:3. We wtorek, po wznowieniu, obaj doskonale spisywali się przy własnych serwisach i doprowadzili do tie breaka. W nim lepszy okazał się tenisista z Aten, który dzięki temu ostatecznie zwyciężył 6:3, 7:6(3).

Rozstawiony z numerem piątym Tsitsipas w meczu z Sonego ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał jednego z siedmiu break pointów. Zapisał także na swoim koncie trzy asy, 20 zagrań kończących i sześć niewymuszonych błędów.

Grek, zeszłoroczny finalista Internazionali BNL d'Italia, w IV rundzie zmierzy się z Lorenzo Musettim. Oznaczony numerem 18. Włoch ku uciesze miejscowej publiczności w trzech setach ograł Francesa Tiafoe'a, turniejową "12".

Zaległości nadrobił również Alexander Zverev. Oznaczony numerem 19. Niemiec wznowił mecz z Jeffreyem Johnem Wolfem, pogromcą z II rundy Huberta Hurkacza, przy prowadzeniu 6:4, 3:3. We wtorek zdobył cztery z sześciu rozegranych gemów i w efekcie wyeliminował Amerykanina.

Tym samym w 1/8 finału dojdzie do hitowo zapowiadającego się pojedynku - Zverev zagra z Daniłem Miedwiediewem, turniejową "trójką". Będzie to 15. mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 8-6 dla moskwianina, który wygrał ich oba tegoroczne spotkania (w Indian Wells i w Monte Carlo).

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)