Niespodzianki w Rzymie. Ogromne rozczarowanie gospodarzy

Jannik Sinner sprawił niemiłą niespodziankę miejscowym kibicom i w trzech setach przegrał z Francisco Cerundolo w IV rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Odpadł również Andriej Rublow.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / Ettore Ferrari / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Włoscy kibice liczyli na dobry występ Jannika Sinnera w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Jednak przeżyli spore rozczarowanie, bo ich idol pożegnał się już z imprezą już w IV rundzie. W poniedziałek rozstawiony z numerem ósmym Sinner zaprezentował się bardzo słabo i przegrał 7:6(3), 2:6, 2:6 z Francisco Cerundolo.

Sinner od początku meczu grał źle. O ile pierwszego seta przechylił szalę na swoją korzyść w tie breaku, o tyle w dwóch kolejnych był tylko tłem. Włocha w poniedziałek zawiódł serwis (aż siedmiokrotnie został przełamany), przegrał też większość wymian z linii końcowej.

Oznaczony numerem 24. Cerundolo w ćwierćfinale zmierzy się z Casperem Ruudem. Norweg, turniejowa "czwórka", wykorzystał pięć z 12 piłek na przełamanie i w ciągu 70 minut oddał zaledwie cztery gemy Laslo Djere.

Niespodziankę sprawił również Yannick Hanfmann. Niemiecki kwalifikant po ponad dwuipółgodzinnej batalii wygrał 7:6(5), 4:6, 6:3 z rozstawionym z numerem szóstym Andriejem Rublowem, w decydującym secie odrabiając stratę przełamania.

Hanfmann w poniedziałek zaserwował sześć asów, uzyskał dwa breaki i posłał 41 uderzeń kończących. Jego kolejnym rywalem będzie lepszy z pary Alexander Zverev - Danił Miedwiediew.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro
wtorek, 16 maja

IV runda gry pojedynczej:

Casper Ruud (Norwegia, 4) - Laslo Djere (Serbia) 6:1, 6:3
Francisco Cerundolo (Argentyna, 24) - Jannik Sinner (Włochy, 8) 6:7(3), 6:2, 6:2
Yannick Hanfmann (Niemcy, Q) - Andriej Rublow (6) 7:6(5), 4:6, 6:3