Wpis niesie się po sieci. Emocjonalna reakcja na krecz Świątek

Kontuzja Igi Świątek poruszyła całe środowisko tenisowe. Nie tylko kibice są mocno zmartwieni, ale także dziennikarze, co widać we wpisach na Twitterze.

Robert Czykiel
Iga Świątek PAP/EPA / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek pewnie szła po kolejne zwycięstwo w turnieju WTA 1000 w Rzymie. W ćwierćfinale przyszło jej zmierzyć się z Jeleną Rybakiną i po dwóch setach był remis 1:1.

W decydującej partii Polka zaczęła mieć problemy zdrowotne. Ostatecznie przy wyniku 2:2 była zmuszona skreczować.

Dla wszystkich było to duże zaskoczenie. Polska tenisistka do tej pory rzadko miewała problemy zdrowotne, a szczególnie tak poważne, że nie była w stanie kontynuować gry. Dlatego przerwanie pojedynku z Rybakiną wywołało duże poruszenie.

"Mój Boże. Mam nadzieję, że to nic poważnego" - napisał portugalski dziennikarz Jose Margado z gazety "Record".

Cały czas nie wiadomo, co dokładnie dolega Świątek. Najpierw mówiło się o kontuzji kolana, a potem sugerowano, że chodzi o udo. W czwartek liderka rankingu WTA ma przejść szczegółowe badania i wtedy będzie wiadomo, co się stało i kiedy wróci do gry.

Smutny koniec Igi Świątek. Sprawdź, ile zarobiła w Rzymie >>
"Widziałam, jak coś się stało". Znamy powód kontuzji Igi Świątek w Rzymie >>

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)