WTA Moskwa: Zmęczona Radwańska przegrywa z Kirilenko

Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Kirilenko 3:6, 3:6 w pierwszej rundzie turnieju Kremlin Cup odbywającego się w Moskwie (z pulą nagród 1 mln dolarów).

Już w pierwszym gemie Radwańska została przełamana. Grająca agresywnie Kirilenko aż do ósmego gema spokojnie utrzymywała własne podanie. Wtedy to Polka miała wymarzoną okazję na odrobienie straty breaka. Prowadziła 40-0, ale Kirilenko grając ryzykownie doprowadziła do równowagi. Rosjanka w gemie tym obroniła jeszcze jednego break pointa. W dziewiątym gemie Radwańska cały czas grała zbyt pasywnie, dawała się spychać do głębokiej defensywy. Kirilenko wygrała tego gema 40-15 przy piłce setowej popisując się kończącym bekhendem.

Drugiego seta po kilkuminutowej przerwie (Radwańska poprosiła o interwencję medyczną) Kirilenko rozpoczęła od wygrania własnego podania do 30. Rosjanka decydujący punkt zdobyła forhendem wzdłuż linii. Po chwili przełamała polską tenisistką i tak jak w pierwszym secie objęła prowadzenie 2:0.

Kolejnego gema Kirilenko rozegrała koncertowo. Popisała się krosem forhendowym, który zahaczył linię końcową, a na zakończenie zaserwowała asa. W siódmym gemie po podwójnym błędzie serwisowym Kirilenko Radwańska miała piątego w meczu break pointa, ale zmarnowała go wyrzucając forhend. Isia do końca nie była w stanie odrobić straty przełamania i po jednej godzinie i 36 minutach pożegnała się z marzeniami o podboju Moskwy i zdobyciu przepustki na turniej Masters.