Co za nokaut! Wielki mecz Polki w Roland Garros

Magdalena Fręch w wielkim stylu wygrała mecz pierwszy rundy Rolanda Garrosa. Trzydziesta rakieta świata nie miała nic do powiedzenia.

Mateusz Wasiewski
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Jeśli rozpoczynać turniej wielkoszlemowy, to właśnie w taki sposób. Magdalena Fręch zdeklasowała Shuai Zhang w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. Polka pokonała Chinkę 6:1, 6:1. Łodzianka nie pozwoliła swojej przeciwniczce wyjść z dramatycznej sytuacji.

Fręch narzuciła swoje tempo gry od samego początku. Zhang z kolei weszła w mecz w fatalnym stylu. Popełniała mnóstwo niewymuszonych błędów. Do tego kompletnie nie radziła sobie z taktyką zaproponowaną przez przeciwniczkę.

W ten sposób polska tenisistka przełamała Shuai już w drugim gemie. Potwierdziła przełamanie i objęła prowadzenie 3:0. Wtedy pierwszego gema wygrała 34-latka. Jak się później okazało, była to jednocześnie jedna z zaledwie dwóch gemowych zdobyczy. Do końca seta Fręch kontynuowała dominację i od stanu 3:1 straciła jeden punkt. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego odniosła triumf 6:1.

Magdalena Fręch kontynuowała swoją bardzo skuteczną grę kombinacyjną, popartą skrótami i dokładnymi slajsowanymi podaniami z forhendu i bekhendu. W drugim secie nic też się nie zmieniło, jeśli chodzi o wymuszone oraz niewymuszone błędy zawodniczki z Chin.

Jedyny nieco słabszy moment przyszedł przy stanie 6:1, 5:0 dla Fręch. Polka została bowiem przełamana. Nie zraziła się tym jednak i w pewnym stylu zakończyła spotkanie przy serwisie rozstawionej z numerem 29 Shuai Zhang. 25-latka wygrała mecz 6:1, 6:1.