Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w Roland Garros

Polka ma za sobą zwycięstwo z Cristiną Bucsą z Hiszpanii. Po meczu Igi Świątek nie trzeba było długo czekać na wyłonienie następnej przeciwniczki. Liderka rankingu WTA zmierzy się z Claire Liu.

Claire Liu Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Claire Liu
Iga Świątek potrzebowała trochę czasu, żeby rozpędzić się w meczu z Cristiną Bucsą i w pierwszym secie zwyciężyła 6:4. Druga partia była już banalna dla jednej z kandydatek do wygrania Rolanda Garrosa i zakończyła się wynikiem 6:0. Krótko po zwycięstwie z Hiszpanką, reprezentantka Polski poznała drugą przeciwniczkę w turnieju wielkoszlemowym w Paryżu.

Będzie nią Claire Liu. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych również nie miała dużego problemu z wywalczeniem awansu w pierwszej rundzie. Przeciwniczką 23-latki była Ylena In-Albon.

Od początku meczu Amerykanki ze Szwajcarką na korcie lepiej prezentowała się Claire Liu. Na zwycięstwo 6:1 w pierwszym secie potrzebowała zaledwie 27 minut. Następnie objęła prowadzenie 3:0 w drugiej partii, więc droga do awansu była prosta. Tenisistka z USA skomplikowała sobie zadanie i przegrała w czterech następnych gemach. Na szczęście dla siebie zdążyła przebudzić się i odwrócić wynik partii z 3:4 na 6:4.

Amerykańska tenisistka chińskiego pochodzenia jest notowana na 102. miejscu w rankingu WTA. W Rolandzie Garrosie startuje bez powodzenia od 2018 roku. Trzy razy przepadła w kwalifikacjach. W poprzednim sezonie zadebiutowała w turnieju głównym i w pierwszej rundzie poniosła porażkę z Tamarą Zidansek. Tegoroczny awans do drugiej rundy jest już jej najlepszym osiągnięciem w międzynarodowych mistrzostwach Francji.