Pierwsza taka sytuacja od 16 lat. Świątek w roli głównej

Iga Świątek po fascynującym boju pokonała w finale Rolanda Garrosa Karolinę Muchovą. Sukces Polki ma wymiar historyczny.

Dawid Franek
Dawid Franek
Iga Świątek Getty Images / Na zdjęciu: Iga Świątek
6:2, 5:7, 6:4 - tak brzmi wynik finałowego starcia Igi Świątek z Karoliną Muchovą, które obfitowało w wiele zwrotów akcji. W najważniejszych momentach to Polka popełniała jednak mniej błędów, zagrała lepiej i to przełożyło się na historyczny triumf.

Tak go trzeba nazywać, bo Świątek jest pierwszą tenisistką od 16 lat, która obroniła tytuł na kortach Rolanda Garrosa. W sobotę liderka światowego rankingu nawiązała do wyczynu Belgijki Justine Henin, która po triumfie w 2005 roku triumfowała także w kolejnym sezonie. Jakby tego było mało, w 2007 roku zwyciężyła trzeci raz z rzędu.

Od tego czasu żadna tenisistka nie potrafiła choćby rok po roku wygrywać Rolanda Garrosa, a wartościowych kandydatek było sporo. Również Świątek po triumfie w sezonie 2020 w kolejnym nie dotarła do finału, co pokazuje, z jak trudną sztuką mają tenisistki do czynienia.

Zupełnie inną sytuację widzieliśmy w ostatnich latach w rywalizacji mężczyzn. Tam turniej w Paryżu kompletnie zdominował Rafael Nadal, który wielokrotnie bronił tytułu. Łącznie zgromadził ich aż czternaście.

Świątek natomiast łącznie ma już na koncie trzy zwycięstwa w Rolandzie Garrosie i to również liczba robiąca wrażenie, patrząc na to, że Polka ma dopiero 22 lata.

Czytaj także:
Świątek wygrała wojnę nerwów. Wojciech Fibak: była bardziej regularna od rywalki

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kobiety też strzelają piękne bramki. Ale przymierzyła!


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Iga Świątek zdominuje turniej w Paryżu także w kolejnych latach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×