Zaskakująca porażka byłej liderki rankingu. Zmienne szczęście sióstr Kudermetowych

Wiktoria Azarenka nie podbije trawy w Den Bosch (WTA 250). Była liderka rankingu odpadła z turnieju po porażce z Amerykanką Ashlyn Krueger.

Wiktoria Azarenka PAP/EPA / Sander Koning / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W środę w Den Bosch wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. W tym gronie nie ma Wiktorii Azarenki (WTA 19), która była rozstawiona z numerem trzecim. Dwukrotna mistrzyni Australian Open przegrała 3:6, 2:6 z Ashlyn Krueger (WTA 152).

W pierwszym secie była liderka rankingu przegrywała 0:5. Zdobyła trzy gemy z rzędu, ale nie doszło do spektakularnego powrotu. W drugiej partii nie odbudowała się i ponownie dwa razy oddała podanie. Emocji dostarczył siódmy gem. Azarenka miała w nim break pointa i obroniła cztery piłki meczowe. Piąty meczbol został wykorzystany przez Krueger.

W ciągu 73 minut Amerykanka odparła cztery z pięciu break pointów i spożytkowała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Po raz drugi zmierzyła się z Azarenką. W I rundzie US Open 2022 Krueger urwała seta byłej liderce rankingu.

Weronika Kudermetowa (WTA 14) wygrała 6:1, 6:3 z Carol Zhao (WTA 163). W ciągu 70 minut najwyżej rozstawiona moskwianka zaserwowała sześć asów i zgarnęła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Niespodzianki nie sprawiła Polina Kudermetowa (WTA 141). Młodsza siostra Weroniki w pierwszym secie z 0:2 wyszła na prowadzenie 3:2, ale ostatecznie przegrała 4:6, 1:6 z Ludmiłą Samsonową (WTA 15). Alaksandra Sasnowicz (WTA 71) zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:3 Greet Minnen (WTA 120). Tenisistka z Mińska mogła mecz zakończyć w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 2:0. W trzeciej partii skruszyła opór rywalki. Uzyskała przełamanie na 3:1 i nie oddała przewagi.