Detali zabrakło do finału Karolowi Drzewieckiemu

O porażce Karola Drzewieckiego i Petra Nouzy w półfinale Challengera w Bratysławie zdecydowała krótka walka na przewagi w super tie-breaku. Do finału weszli Ariel Behar oraz Adam Pavlasek.

Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Karol Drzewiecki był jedynakiem z Polski w półfinałach Challengera w Bratysławie. W duecie z Petrem Nouzą miał za sobą zwycięstwa z Kimmerem Coppejansem i Sumitem Nagalem, a także Władysławem Manafowem i Szymonem Walkówem. Oba mecze zakończyły się po dwóch setach.

W półfinale polsko-czeski duet trafił na rozstawionych z numerem pierwszym Ariela Behara i Adama Pavlaska. Urugwajsko-czeski debel miał za sobą w tym roku trzy inne starty na kortach ziemnych, a w Rolandzie Garrosie odniósł nawet jedno niespodziewane zwycięstwo z Albertem Ramosem-Vinolasem oraz Barnabą Zapatą Mirallesem.

W pierwszym secie Drzewiecki i Nouza zwyciężyli 6:3. Energiczny początek pozwolił zepchnąć faworytów do defensywy. Polsko-czeski debel obronił pięć break pointów na początku partii i nie dał odebrać sobie podania. W odwecie odebrał serwis rywalom w gemie na 5:3 i niebawem zamknął rundę.

Riposta Behara i Pavlaska była bardzo mocna. Rozdrażnieni tenisiści przystąpili do natarcia na początku drugiego seta i zdobyli prowadzenie 3:0. Od tego momentu nie było już ani jednego przełamania, więc set zakończył się wynikiem 6:3. Tym samym o awansie do finału zdecydował super tie-break.

W nim walka była wyrównana i obu deblom nie udało się wypracować zdecydowanej przewagi. Przy stanie 10-10 Behar i Pavlasek zachowali zimną krew i pewną dłoń. Dzięki wygraniu dwóch następnych piłek zwyciężyli 12-10 i to oni powalczą o tytuł.

ATP Challenger Bratysława:

Półfinał gry podwójnej:

Ariel Behar (Urugwaj, 1) / Adam Pavlasek (Czechy, 1) - Karol Drzewiecki (Polska) / Petr Nouza (Czechy) 3:6, 6:3, 12-10

Czy Karol Drzewiecki i Petr Nouza odniosą w tym sezonie turniejowe zwycięstwo?