Faworyci otworzyli turniej w Halle. Stefanos Tsitsipas był w ogromnych tarapatach

Pierwszego dnia rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle wystąpiło dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów. O ile Danił Miedwiediew wygrał gładko, o tyle Stefanos Tsitsipas był w ogromnych tarapatach.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Tnani Badreddine/DeFodi Images / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
W ubiegłym sezonie Danił Miedwiediew dotarł do finału turnieju ATP w Halle, gdzie przegrał z Hubertem Hurkaczem. Do tegorocznej edycji także przystąpił jako najwyżej rozstawiony i główny faworyt, a w poniedziałek potwierdził swoje aspiracje. W meczu I rundy z Marcosem Gironem ani razu nie został przełamany i zwyciężył 6:4, 6:3.

- Tak czasami wygląda gra na trawie. Wystarczy, że raz przełamiesz rywala i możesz wygrać seta. Ja właśnie to zrobiłem i jestem zadowolony - mówił, cytowany przez atptour.com, 27-latek z Moskwy, który w II rundzie zmierzy się z Laslo Djere. Serb ograł Oscara Otte, posiadacza dzikiej karty.

W poniedziałek wystąpił też drugi najwyżej rozstawiony uczestnik imprezy, Stefanos Tsitsipas. Grek w pojedynku z Gregoire'em Barrere'em był w ogromnych tarapatach. Przegrywał ze stratą seta oraz przełamania, ale odrobił stratę i po prawie dwuipółgodzinnej rywalizacji pokonał Francuza 6:7(6), 6:4, 7:6(5).

- Gdy przegrywałem, starałem się uśmiechać. Myślałem także, co mogę robić lepiej. W pewnym sensie to zadziałało - wyjawił tenisista z Aten. Jego kolejnym rywalem będzie Nicolas Jarry. Chilijczyk poradził sobie z Corentinem Moutetem.

Stratę seta oraz breaka odrobił również Brandon Nakashima, który pokonał 4:6, 6:4, 7:5 Mikaela Ymera. Do 1/8 finału awansował także Denis Shapovalov. Kanadyjczyk ani razu nie oddał podania i wygrał 7:6(1), 6:4 z Lloydem Harrisem.

Z powodu problemów z operowanym w styczniu lewym kolanem z udziału w turnieju wycofał się Nick Kyrgios. W miejsce Australijczyka jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji do drabinki wszedł Asłan Karacew.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy)
ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,195 mln euro
poniedziałek 19 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (1) - Marcos Giron (USA) 6:4, 6:3
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2/WC) - Gregoire Barrere (Francja) 6:7(6), 6:4, 7:6(5)
Brandon Nakashima (USA) - Mikael Ymer (Szwecja) 4:6, 6:4, 7:5
Nicolas Jarry (Chile) - Corentin Moutet (Francja) 6:3, 7:5
Denis Shapovalov (Kanada) - Lloyd Harris (RPA, PR) 7:6(1), 6:4
Laslo Djere (Serbia) - Oscar Otte (Niemcy, WC) 7:6(3), 6:3

Triumfalny powrót byłej gwiazdy! Rozegrał pierwszy turniej od 20 miesięcy i zdobył tytuł