Niemiec ma patent na Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz zaprezentował się w środę w grze podwójnej zawodów ATP 500 w Halle. Polak i partnerujący mu Włoch Jannik Sinner po super tie-breaku przegrali z niemieckim duetem Oscar Otte i Jan-Lennard Struff.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
We wtorek Hubert Hurkacz wygrał pierwszy mecz w głównej drabince zawodów Terra Wortmann Open. W środę przystąpił do gry w deblu. Polak i Jannik Sinner zmierzyli się z nagrodzoną dziką kartą parą Oscar Otte i Jan-Lennard Struff. Drugi z Niemców wyraźnie ma patent na wrocławianina, bowiem kilka dni temu zatrzymał go w półfinale imprezy ATP 250 w Stuttgarcie.

Struff i Otte odnieśli zwycięstwo w I rundzie zawodów ATP 500 w Halle. Po 75 minutach odwrócili losy spotkania i wygrali ostatecznie 6:7(5), 6:2, 10-7.

W pierwszym secie nie było ani jednego break pointa, a 13. gem padł łupem "Hubiego" i jego włoskiego partnera. Niemcy odpowiedzieli w drugiej partii, w której postarali się o dwa z rzędu przełamania od stanu po 2. O wygranej tenisistów gospodarzy rozstrzygnął super tie-break, w którym wywalczyli oni przewagę tuż przed drugą zmianą stron.

Zwycięska para Struff i Otte awansowała do ćwierćfinału turnieju debla w Halle. Ich przeciwnikami będą w piątek najwyżej rozstawieni w niemieckich zawodach Salwadorczyk Marcelo Arevalo i Holender Jean-Julien Rojer.

Hurkacz nie opuszcza jeszcze Halle. Już w czwartek przystąpi do walki o ćwierćfinał singla. Jego rywalem będzie po godz. 17:30 mistrz zeszłotygodniowych zawodów ATP 250 w Den Bosch, Holender Tallon Griekspoor.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy)
ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,195 mln euro
środa, 21 czerwca

I runda gry podwójnej:

Oscar Otte (Niemcy, WC) / Jan-Lennard Struff (Niemcy, WC) - Hubert Hurkacz (Polska) / Jannik Sinner (Włochy) 6:7(5), 6:2, 10-7

Świetne wieści dla Polek. Zobacz nowy ranking WTA!