Koniec przygody ostatniego Polaka w Poznaniu. Niemiec okazał się za mocny

Daniel Michalski był jedynym Polakiem w ćwierćfinale turnieju Enea Poznań Open 2023 rangi ATP Challenger Tour. Niespodziewanie jednak na tym etapie zakończył swój udział w tej imprezie, bowiem wyeliminował go niżej notowany Niemiec Timo Stodder.

Jakub Fordon
Daniel Michalski Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Daniel Michalski
W drodze do ćwierćfinału turnieju Enea Poznań Open 2023 rangi ATP Challenger Tour Daniel Michalski wyeliminował dwóch wyżej notowanych rywali. Najpierw udało mu się pokonać Węgra Mate Valkusza, a następnie Niemca Rudolfa Mollekera.

W kolejnym meczu to on był zdecydowanym faworytem. W końcu jego rywal, Niemiec Timo Stodder w światowym rankingu ATP był sklasyfikowany o prawie 50 miejsc niżej. Było to ich trzecie bezpośrednie starcie, a ich bilans przed spotkaniem był remisowy.

Od bardzo mocnego uderzenia pojedynek ten rozpoczął Stodder. Mimo że już na inaugurację przełamać swojego rywala mógł Michalski, to ta sztuka mu się nie udała. Efekt? Niemiec wygrał cztery pierwsze gemy i prowadził 4:0.

Po tym, jak Polak dwukrotnie stracił serwis, odrobił część strat. Jednak przełamanie w piątym gemie nie zrobiło wrażenie na Niemcu, który momentalnie zwyciężył przy podaniu rywala. Następnie postawił kropkę nad "i", dzięki czemu po 29 minutach był o krok od półfinału.

II partię lepiej rozpoczął nasz tenisista, bowiem szybko przełamał swojego rywala. Ten jednak momentalnie odrobił stratę, ponownie wygrywając nawet cztery gemy z rzędu. Dzięki temu to on wyszedł na prowadzenie.

Michalski nie dał jednak za wygraną. W ósmym gemie zanotował przełamanie powrotne i doprowadził do remisu. Jednak co z tego, skoro chwilę później po raz trzeci w tym secie nie utrzymał swojego podania.

W momencie, gdy Stodder serwował na zwycięstwo w spotkania, Polak wypracował sobie trzy break pointy. Mimo ogromnej przewagi Niemiec zdołał odwrócić losy gema, zdobywając pięć punktów z rzędu i wykorzystując tym samym piłkę meczową. Tym samym to on po godzinie i 19 minutach rywalizacji zameldował się w półfinale.

Kolejnym rywalem pogromcy Michalskiego będzie Mariano Navone. Argentyńczyk w środę wyeliminował z turnieju Maksa Kaśnikowskiego. Dzień później po trzysetowym boju okazał się lepszy od Francuza Manuela Guinarda.