Wimbledon: Program i wyniki mężczyzn (drabinka)

Hubert Hurkacz jako jedyny Polak znalazł się w głównej drabince mężczyzn wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. O ósmy triumf w Londynie powalczy Serb Novak Djoković. Najwyżej rozstawiony został Hiszpan Carlos Alcaraz.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów

finał:

niedziela, 16 lipca

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Novak Djoković (Serbia, 2) 1:6, 7:6(6), 6:1, 3:6, 6:4

półfinał:

piątek, 14 lipca

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Danił Miedwiediew (3) 6:3, 6:3, 6:3
Novak Djoković (Serbia, 2) - Jannik Sinner (Włochy, 8) 6:3, 6:4, 7:6(4)

ćwierćfinał:

środa, 12 lipca

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Holger Rune (Dania, 6) 7:6(3), 6:4, 6:4
Danił Miedwiediew (3) - Christopher Eubanks (USA) 6:4, 1:6, 4:6, 7:6(4), 6:1

wtorek, 11 lipca

Jannik Sinner (Włochy, 8) - Roman Safiullin 6:4, 3:6, 6:2, 6:2
Novak Djoković (Serbia, 2) - Andriej Rublow (7) 4:6, 6:1, 6:4, 6:3

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 10 lipca

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Matteo Berrettini (Włochy) 3:6, 6:3, 6:3, 6:3
Holger Rune (Dania, 6) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 21) 3:6, 7:6(6), 7:6(4), 6:3
Danił Miedwiediew (3) - Jiri Lehecka (Czechy) 6:4, 6:2 i krecz
Christopher Eubanks (USA) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) 3:6, 7:6(4), 3:6, 6:4, 6:4
Novak Djoković (Serbia, 2) - Hubert Hurkacz (Polska, 17) 7:6(6), 7:6(6), 5:7, 6:4

niedziela, 9 lipca

Jannik Sinner (Włochy, 8) - Daniel Elahi Galan (Kolumbia) 7:6(4), 6:4, 6:3
Roman Safiullin - Denis Shapovalov (Kanada, 26) 3:6, 6:3, 6:1, 6:3
Andriej Rublow (7) - Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) 7:5, 6:3, 6:7(6), 6:7(5), 6:4

III runda (1/16 finału):

niedziela, 9 lipca

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 21) - Frances Tiafoe (USA, 10) 6:2, 6:3, 6:2

sobota, 8 lipca

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Nicolas Jarry (Chile, 25) 6:3, 6:7(6), 6:3, 7:5
Matteo Berrettini (Włochy) - Alexander Zverev (Niemcy, 19) 6:3, 7:6(4), 7:6(5)
Holger Rune (Dania, 6) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 31) 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 7:6(8)
Danił Miedwiediew (3) - Marton Fucsovics (Węgry) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Jiri Lehecka (Czechy) - Tommy Paul (USA, 16) 6:2, 7:6(2), 6:7(5), 6:7(9), 6:2
Christopher Eubanks (USA) - Christopher O'Connell (Australia) 7:6(5), 7:6(3), 7:6(2)
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Laslo Djere (Serbia) 6:4, 7:6(5), 6:4

piątek, 7 lipca

Jannik Sinner (Włochy, 8) - Quentin Halys (Francja) 3:6, 6:2, 6:3, 6:4
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Mikael Ymer (Szwecja) 6:2, 6:7(2), 7:6(5), 3:6, 6:1
Roman Safiullin - Guido Pella (Argentyna) 7:6(1), 6:4, 6:0
Denis Shapovalov (Kanada, 26) - Liam Broady (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6:2, 7:5, 7:5
Andriej Rublow (7) - David Goffin (Belgia, WC) 6:3, 6:7(6), 7:6(5), 6:2
Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) - Maximilian Marterer (Niemcy, Q) 6:4, 6:1, 7:6(4)
Hubert Hurkacz (Polska, 17) - Lorenzo Musetti (Włochy, 14) 7:6(4), 6:4, 6:4
Novak Djoković (Serbia, 2) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 6:3, 6:1, 7:6(5)

II runda (1/32 finału):

piątek, 7 lipca

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Alexandre Muller (Francja) 6:4, 7:6(2), 6:3
Nicolas Jarry (Chile, 25) - Jason Kubler (Australia) 7:5, 5:7, 6:3, 6:4
Alexander Zverev (Niemcy, 19) - Yosuke Watanuki (Japonia, LL) 6:4, 5:7, 6:2, 6:2
Matteo Berrettini (Włochy) - Alex de Minaur (Australia, 15) 6:3, 6:4, 6:4
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 31) - Botic van de Zandschulp (Holandia) 6:1, 2:6, 6:4, 6:3
Holger Rune (Dania, 6) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:3, 7:6(3), 6:4
Danił Miedwiediew (3) - Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 6:3, 7:6(5)
Marton Fucsovics (Węgry) - Marcos Giron (USA) 7:6(2), 6:3, 4:6, 6:4
Christopher Eubanks (USA) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 12) 6:3, 3:6, 6:2, 7:6(3)
Christopher O'Connell (Australia) - Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 7:5, 6:4
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Andy Murray (Wielka Brytania) 7:6(3), 6:7(2), 4:6, 7:6(3), 6:4

czwartek, 6 lipca

Frances Tiafoe (USA, 10) - Dominic Stricker (Szwajcaria, Q) 7:6(11), 6:4, 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 21) - Ilja Iwaszka 6:3, 6:4, 6:4
Jiri Lehecka (Czechy) - Francisco Cerundolo (Argentyna, 18) 6:2, 6:2, 6:2
Tommy Paul (USA, 16) - Milos Raonić (Kanada) 6:4, 7:6(4), 6:7(4), 6:4
Laslo Djere (Serbia) - Ben Shelton (USA, 32) 3:6, 6:3, 7:6(5), 6:3
Quentin Halys (Francja) - Aleksandar Vukić (Australia) 6:3, 6:1, 6:4
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Oscar Otte (Niemcy, Q) 6:3, 3:6, 6:3, 7:6(3)
Mikael Ymer (Szwecja) - Taylor Fritz (USA, 9) 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:2
Guido Pella (Argentyna) - Harold Mayot (Francja, Q) 2:6, 6:3, 7:6(3), 7:5
Roman Safiullin - Corentin Moutet (Francja) 7:5, 6:3, 7:6(4)
Denis Shapovalov (Kanada, 26) - Gregoire Barrere (Francja) 6:3, 6:4, 7:6(7)
Liam Broady (Wielka Brytania, WC) - Casper Ruud (Norwegia, 4) 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, 6:0
Andriej Rublow (7) - Asłan Karacew 6:7(4), 6:3, 6:4, 7:5
David Goffin (Belgia, WC) - Tomas Barrios Vera (Chile, Q) 7:6(3), 5:7, 6:2, 6:0
Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) - Jeffrey John Wolf (USA) 6:3, 7:6(5), 6:0
Maximilian Marterer (Niemcy, Q) - Michael Mmoh (USA, LL) 7:5, 7:6(5), 6:4
Lorenzo Musetti (Włochy, 14) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:4, 6:3, 6:1
Hubert Hurkacz (Polska, 17) - Jan Choinski (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:4, 7:6(3)
Stan Wawrinka (Szwajcaria) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 29) 6:3, 4:6, 6:4, 6:2

środa, 5 lipca

Jannik Sinner (Włochy, 8) - Diego Schwartzman (Argentyna) 7:5, 6:1, 6:2
Novak Djoković (Serbia, 2) - Jordan Thompson (Australia) 6:3, 7:6(4), 7:5

I runda:

czwartek, 6 lipca

Jason Kubler (Australia) - Ugo Humbert (Francja) 6:4, 4:6, 6:2, 3:6, 6:3
Nicolas Jarry (Chile, 25) - Marco Cecchinato (Włochy) 4:6, 6:2, 6:4, 6:1
Alexander Zverev (Niemcy, 19) - Gijs Brouwer (Holandia, Q) 6:4, 7:6(4), 7:6(5)
Yosuke Watanuki (Japonia, LL) - Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria) 6:7(5), 5:7, 7:6(5), 7:6(3), 6:3
Matteo Berrettini (Włochy) - Lorenzo Sonego (Włochy) 6:7(5), 6:3, 7:6(7), 6:3
Alex de Minaur (Australia, 15) - Kimmer Coppejans (Belgia, Q) 6:7(5), 6:3, 6:3, 7:6(2)
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 31) - Arthur Fils (Francja, WC) 7:6(3), 6:1, 6:2
Botic van de Zandschulp (Holandia) - Zhizhen Zhang (Chiny) 2:6, 7:6(3), 7:6(6), 3:6, 6:2
Roberto Carballes (Hiszpania) - Matteo Arnaldi (Włochy, Q) 6:7(0), 6:3, 6:4, 6:4
Christopher O'Connell (Australia) - Hamad Medjedović (Serbia, Q) 7:5, 6:4, 4:6, 6:4

środa, 5 lipca

Alexandre Muller (Francja) - Arthur Rinderknech (Francja) 7:6(5), 1:6, 6:3, 6:4
Frances Tiafoe (USA, 10) - Yibing Wu (Chiny) 7:6(4), 6:3, 6:4
Dominic Stricker (Szwajcaria, Q) - Alexei Popyrin (Australia) 3:6, 6:3, 6:2, 4:6, 7:5
Ilja Iwaszka - Federico Coria (Argentyna) 4:6, 6:4, 6:3, 6:0
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 21) - Sho Shimabukuro (Japonia, Q) 6:1, 6:2, 6:1
Holger Rune (Dania, 6) - George Loffhagen (Wielka Brytania, WC) 7:6(4), 6:3, 6:2
Danił Miedwiediew (3) - Arhur Fery (Wielka Brytania, WC) 7:5, 6:4, 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - Aleksander Szewczenko 6:3, 6:3, 6:2
Marcos Giron (USA) - Hugo Dellien (Boliwia) 7:6(2), 6:4, 6:4
Marton Fucsovics (Węgry) - Tallon Griekspoor (Holandia, 28) 6:4, 6:2, 6:4
Francisco Cerundolo (Argentyna, 18) - Nuno Borges (Portugalia) 5:7, 6:3, 6:3, 6:4
Jiri Lehecka (Czechy) - Sebastian Ofner (Austria, WC) 6:4, 6:4, 6:4
Milos Raonić (Kanada) - Denis Novak (Austria, Q) 6:7(5), 6:4, 7:6(5), 6:1
Tommy Paul (USA, 16) - Shintaro Mochizuki (Japonia, Q) 7:5, 6:3, 6:1
Christopher Eubanks (USA) - Thiago Monteiro (Brazylia) 4:6, 7:5, 7:5, 6:3
Jiri Vesely (Czechy) - Sebastian Korda (USA, 22) 7:6(7), 4:6, 6:2, 6:3
Ben Shelton (USA, 32) - Taro Daniel (Japonia, LL) 6:4, 6:3, 3:6, 4:6, 6:3
Laslo Djere (Serbia) - Maxime Cressy (USA) 6:7(5), 7:6(3), 7:6(8), 7:6(7)
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Dominic Thiem (Austria) 3:6, 7:6(1), 6:2, 6:7(5), 7:6(8)
Taylor Fritz (USA, 9) - Yannick Hanfmann (Niemcy) 6:4, 2:6, 4:6, 7:5, 6:3
Guido Pella (Argentyna) - Borna Corić (Chorwacja, 13) 6:3, 7:5, 4:6, 3:6, 6:1
Harold Mayot (Francja, Q) - Benjamin Bonzi (Francja) 6:3, 6:4, 7:5
Roman Safiullin - Roberto Bautista (Hiszpania, 20) 2:6, 7:6(7), 6:7(4), 6:4, 7:5
Denis Shapovalov (Kanada, 26) - Radu Albot (Mołdawia, Q) 5:7, 6:4, 6:2, 6:2
Gregoire Barrere (Francja) - Lloyd Harris (RPA) 7:5, 6:7(4), 7:5, 6:3

wtorek, 4 lipca

Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) - Jeremy Chardy (Francja) 6:0, 6:2, 7:5
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 12) - Tomas Machac (Czechy, Q) 6:3, 4:6, 6:1, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania) - Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:0, 6:1
Quentin Halys (Francja) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 27) 6:2, 6:3, 6:7(5), 6:4
Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, 29) - Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) 6:7(5), 5:7, 6:3, 6:4, 7:5

poniedziałek, 3 lipca

Jannik Sinner (Włochy, 8) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 6:2, 6:2, 6:2
Diego Schwartzman (Argentyna) - Miomir Kecmanović (Serbia) 6:0, 6:3, 6:4
Aleksandar Vukić (Australia) - Daniel Altmaier (Niemcy) 6:3, 7:6(1), 3:6, 7:5
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Yoshihito Nishioka (Japonia, 24) 6:4, 6:3, 6:3
Oscar Otte (Niemcy, Q) - Dominik Koepfer (Niemcy) 7:5, 6:3, 7:6(9)
Mikael Ymer (Szwecja) - Alex Molcan (Słowacja) 6:3, 6:3, 6:4
Corentin Moutet (Francja) - Richard Gasquet (Francja) 6:3, 7:5, 7:5
Liam Broady (Wielka Brytania, WC) - Constant Lestienne (Francja) 6:1, 6:3, 7:5
Casper Ruud (Norwegia, 4) - Laurent Lokoli (Francja, Q) 6:1, 5:7, 6:4, 6:3
Andriej Rublow (7) - Max Purcell (Australia) 6:3, 7:5, 6:4
Asłan Karacew - Luca van Assche (Francja) 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:4
Tomas Barrios Vera (Chile, Q) - Sebastian Baez (Argentyna) 7:6(7), 3:6, 6:3, 7:6(2)
David Goffin (Belgia, WC) - Fabian Marozsan (Węgry, LL) 6:2, 5:7, 6:2, 6:0
Aleksander Bublik (Kazachstan, 23) - Mackenzie McDonald (USA) 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:4
Jeffrey John Wolf (USA) - Enzo Couacaud (Francja, Q) 7:5, 6:3, 7:6(4)
Maximilian Marterer (Niemcy, Q) - Borna Gojo (Chorwacja) 7:5, 6:7(8), 6:3, 6:4
Michael Mmoh (USA, LL) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 11) 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4), 6:4
Lorenzo Musetti (Włochy, 14) - Juan Pablo Varillas (Peru) 6:3, 6:1, 7:5
Jaume Munar (Hiszpania) - John Isner (USA) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Jan Choinski (Wielka Brytania, WC) - Dusan Lajović (Serbia) 5:7, 7:6(4), 6:2, 6:2
Hubert Hurkacz (Polska, 17) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:1, 6:4, 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 7:5, 7:5, 6:4
Jordan Thompson (Australia) - Brandon Nakashima (USA) 2:6, 2:6, 6:4, 7:6(4), 6:3
Novak Djoković (Serbia, 2) - Pedro Cachin (Argentyna) 6:3, 6:3, 7:6(4)

Czytaj także:
Iga Świątek poznała rywalkę w Wimbledonie. Polski mecz na horyzoncie
Hubert Hurkacz poznał drabinkę Wimbledonu. Wielka gwiazda na drodze Polaka

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ależ cudne uderzenie. Ręce same składają się do braw


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy Hubert Hurkacz osiągnie IV rundę Wimbledonu 2023?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×