Mocny początek Carlosa Alcaraza. Hiszpan zakończył karierę doświadczonego Francuza

Carlos Alcaraz bez straty seta pokonał Jeremy'ego Chardy'ego w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. Dla 36-letniego Francuza był to ostatni singlowy mecz w karierze.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz (z lewej) i Jeremy Chardy PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz (z lewej) i Jeremy Chardy
Drugi dzień Wimbledonu 2023 na korcie nr 1 rozpoczął się od meczu I rundy pomiędzy tenisistami, których dzieliło 16 lat i 541 miejsc w rankingu ATP. 18-letni Carlos Alcaraz, lider światowej klasyfikacji, zmierzył się z notowanym na 542. lokacie Jeremym Chardym, 36-latkiem. Zgodnie z przewidywaniami faworyzowany Hiszpan pewnie zwyciężył 6:0, 6:2, 7:5.

Z powodu opadów deszczu spotkanie odbywało się przy zasuniętym dachu. Alcaraz w takich okolicznościach odnajdował się znakomicie. Narzucił własne warunki, zdominował przeciwnika i po godzinie gry prowadził już 2-0 w setach.

Trzecia partia była bardziej wyrównana. Chardy potrafił podjąć wyrównaną walkę. Co więcej - Francuz objął nawet prowadzenie z przełamaniem, ale Alcaraz popisał się znakomitym finiszem. Hiszpan odrobił stratę, następnie przy stanie 5:5 ponownie odebrał podanie rywalowi, po czym zakończył mecz. W ostatnim punkcie posłał asa i mógł słuchać zasłużonych braw od kibiców.

- Na początku meczu grałem bardzo dobrze. W trzecim secie on podwyższył swój poziom i miałem kłopoty, ale lubię długie wymiany i cieszę się, że zdołałem przez to przejść - powiedział w wywiadzie na korcie tenisista z Murcji, który we wtorek zapisał na swoim koncie zapisał na swoim dziesięć asów, 38 zagrań kończących i siedem przełamań.

Dla Chardy'ego, byłego juniorskiego mistrza Wimbledonu, niegdyś 25. singlisty świata i zwycięzcy jednego turnieju głównego cyklu, był to ostatni singlowy mecz w karierze. Francuz ogłosił, że po zakończeniu The Championships przechodzi na sportową emeryturę. W Londynie czeka go jeszcze występ w deblu.

Z kolei najwyżej rozstawiony Alcaraz może się przygotowywać do spotkania II rundy z kolejnym reprezentantem Francji. Zmierzy się bowiem z lepszym z pary Alexandre Muller - Arthur Rinderknech.