Danił Miedwiediew wrócił na Wimbledon. Błysk byłego półfinalisty

W pierwszym od dwóch lat meczu w rozgrywanym na kortach trawiastych wielkoszlemowym Wimbledonie 2023 Danił Miedwiediew bez straty seta pokonał Arthura Fery'ego. Grigor Dimitrow, były półfinalista imprezy, stracił w środę cztery gemy.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / Isabel Infantes / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Po tym, jak w ubiegłym sezonie z powodu sankcji na rosyjskich i białoruskich tenisistów Danił Miedwiediew nie mógł zagrać w Wimbledonie, powrót na obiekt wprawił go w zachwyt. Na pierwszy od dwóch lat mecz na londyńskiej trawie moskwianin musiał czekać go środy, kiedy to w spotkaniu I rundy pokonał 7:5, 6:4, 6:3 posiadacza dzikiej karty, Arthura Fery'ego.

Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew w środę zaprezentował się bardzo solidnie. Skutecznie serwował (posłał sześć asów i przy własnym podaniu zdobył 59 z 87 rozegranych punktów), zagrał aż 45 uderzeń kończących i wykorzystał sześć z 12 break pointów.

- Przed meczem byłem nerwowy, bo nie grałem tutaj od dwóch lat. Ale zostałem miło powitany, co poprawiło mu humor - powiedział w wywiadzie na korcie 27-letni Miedwiediew, który w II rundzie zmierzy się z Adrianem Mannarino. Francuz wyeliminował Aleksandra Szewczenkę.

Grigor Dimitrow, półfinalista The Championships z sezonu 2014, rywalizację w tegorocznej edycji rozpoczął od wysokiego zwycięstwa nad kwalifikantem Sho Shimabukuro. Oznaczony numerem 21. Bułgar zaserwował osiem asów, ani razu nie dał się przełamać, uzyskał siedem breaków i pokonał Japończyka 6:1, 6:2, 6:1.

Taylor Fritz, turniejowa "dziewiątka", udanie dokończył przerwany w poniedziałek mecz z Yannickiem Hanfmannem. Amerykanin w środę po wznowieniu zdobył trzy z czterech rozegranych gemów i w efekcie ograł Niemca 6:4, 2:6, 4:6, 7:5, 6:3. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Mikael Ymer.

Do 1/32 finału awansował już także Jiri Lehecka. Czech zapisał na swoim koncie cztery asy, trzy przełamania oraz 23 uderzenia wygrywające i bez straty seta okazał się lepszy od grającego z dziką kartą Sebastiana Ofnera.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)