Cisza nocna przerwała wielki spektakl. Wpadka najlepszego Amerykanina

Z powodu ciszy nocnej mecz II rundy rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2023 pomiędzy Andym Murayem a Stefanosem Tsitsipasem został zatrzymany po trzech setach. Taylor Fritz zmarnował dużą przewagę i odpadł z turnieju.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / Tolga Akmen / Na zdjęciu: Andy Murray
Spośród zaplanowanych w czwartek meczów singla mężczyzn Wimbledonu 2023 na pierwszy plan wysuwał się ten pomiędzy Andym Murrayem a Stefanosem Tsitsipasem. I, zgodnie z oczekiwaniami, Brytyjczyk i rozstawiony z numerem piątym Grek zafundowali widzom wspaniały spektakl. Było w nim wszystko - emocje, wyrównana rywalizacja, niesamowite wymiany i efektowne akcje przy siatce.

Po trzech setach Murray prowadził 6:7(3), 7:6(2), 6:4. Zegar wskazywał godz. 22:38 lokalnego czasu. Wówczas mecz został zatrzymany. Ze względu na obowiązujący przepis o ciszy nocnej gry na Wimbledonie nie będą być rozgrywane po 23:00. Tenisiści nie mieli więc wyjścia i musieli udać się do szatni. Na kort powrócą w piątkowe popołudnie. I znów będzie można spodziewać się wielkich atrakcji.

Przerwane, tyle że z powodu zmierzchu, zostały również spotkania Danił Miedwiediew - Adrian Mannarino i Marcos Giron - Marton Fucsovics.

W zakończonych w czwartkowy wieczór pojedynkach II rundy największym zaskoczeniem jest porażka Taylora Fritza. Oznaczony numerem dziewiątym Amerykanin przegrał z Mikaelem Ymerem, mimo że prowadził 2-0 w setach. Szwed w następnej fazie turnieju zmierzy się z Danielem Elahim Galanem. Kolumbijski kwalifikant w czterech partiach ograł Oscara Otte.

Lepiej poradzili sobie inni reprezentanci USA. Rozstawiony z numerem dziesiątym Frances Tiafoe ograł 7:6(11), 6:4, 6:2 Dominika Strickera, gracza z eliminacji, i w III rundzie zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Bułgar, turniejowa "21", bez straty seta uporał się z Ilją Iwaszką.

Z kolei Tommy Paul wyeliminował występującego w pierwszym turnieju wielkoszlemowym od 2,5 roku Milosa Raonicia, byłego finalistę Wimbledonu. Następnym przeciwnikiem oznaczonego "16" Amerykanina będzie Jiri Lehecka.

Guido Pella wygrał 2:6, 6:3, 7:6(3), 7:5 z Haroldem Mayotem, graczem z eliminacji. W 1/16 finału Argentyńczyk zmierzy się z Romanem Safiullinem, który w trzech partiach okazał się lepszy od innego Francuza, Corentina Mouteta.

David Goffin, posiadacz dzikiej karty, pokonał 7:6(3), 5:7, 6:2, 6:0 kwalifikanta Tomasa Barriosa Verę i w III rundzie stanie naprzeciw rozstawionego z numerem siódmym Andrieja Rublowa. Do 1/16 finału awansował też Laslo Djere, który również potrzebował czterech setów, aby uporać się z Benem Sheltonem, turniejową "32".

The Championships, Londyn (Wielka Brytania)

Mikael Ymer (Szwecja) - Taylor Fritz (USA, 9) 3:6, 2:6, 6:3, 6:4, 6:2
Roman Safiullin - Corentin Moutet (Francja) 7:5, 6:3, 7:6(4)
Daniel Elahi Galan (Kolumbia) - Oscar Otte (Niemcy, Q) 6:3, 3:6, 6:3, 7:6(3)
Guido Pella (Argentyna) - Harold Mayot (Francja, Q) 2:6, 6:3, 7:6(3), 7:5
David Goffin (Belgia, WC) - Tomas Barrios Vera (Chile, Q) 7:6(3), 5:7, 6:2, 6:0
Danił Miedwiediew (3) - Adrian Mannarino (Francja) 6:3, 6:3, 4:4 *do dokończenia
Andy Murray (Wielka Brytania) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) 6:7(3), 7:6(2), 6:4 *do dokończenia
Marcos Giron (USA) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:7(2), 3:6, 6:4 *do dokończenia