Piłka na aucie, set dla Polki. Tak Iga Świątek kroczyła do czwartej rundy Wimbledonu [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Iga Świątek w meczu z Petrą Martić
Twitter / Polsat Sport / Iga Świątek w meczu z Petrą Martić

Iga Świątek zakończyła pierwszego seta przy własnym podaniu. Petra Martić nie poradziła sobie z serwisem Polki, a nieco ponad godzinę później została wyeliminowana z Wimbledonu.

W tym artykule dowiesz się o:

Konfrontacja z Petrą Martić była trudniejszym wyzwaniem dla Igi Świątek niż wcześniejsze mecze z Lin Zhu i Sarą Sorribes. Liderka rankingu WTA sprawnie poradziła sobie z wyeliminowaniem Chinki oraz Hiszpanki. Także Chorwatce nie oddała ani jednego seta, ale postawienie na swoim wymagało więcej czasu.

Łatwiejsze dla reprezentantki Polski było zakończenie pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 6:2. Ta partia potrwała 41 minut. Petra Martić miała problem z przeciwstawieniem się Idze Świątek, która konsekwentnie punktowała.

Na zakończenie pierwszego seta Petra Martić popełniła błąd w returnie. Iga Świątek posłała serwis na ciało Chorwatki, a ta została zaskoczona. Zawodniczce z Bałkanów nie udało się utrzymać piłki w korcie, więc musiała pogodzić się z niepowodzeniem. Ostatnią akcję w partii można zobaczyć poniżej.

Drugi set potrwał ponad godzinę. Iga Świątek zwyciężyła w nerwowej końcówce 7:5. Tym samym po raz drugi w karierze dostała się do czwartej rundy Wimbledonu, a jej przeciwniczką w meczu o awans do ćwierćfinału będzie Belinda Bencić. Polka stanie przed możliwością dostania się do drugiego tygodnia turnieju.