Trudna przeprawa mistrzyni Polski w Czechach

Weronika Falkowska po zdobyciu złotego medalu mistrzostw Polski w tenisie wyruszyła do Ołomuńca, aby walczyć o rankingowe punkty. Pierwszy mecz w imprezie ITF World Tennis Tour o puli nagród 60 tys. dolarów nie był łatwy.

Rafał Smoliński
Weronika Falkowska Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Weronika Falkowska
W niedzielę Weronika Falkowska po raz pierwszy w seniorskiej karierze została mistrzynią kraju. Po tym sukcesie udała się do Ołomuńca, gdzie została rozstawiona z dziewiątym numerem. 23-latka otrzymała na początek wolny los. W II rundzie zmierzyła się z Alice Rame (WTA 522) i po trzysetowym boju odniosła zwycięstwo 4:6, 6:4, 6:4.

To nie był łatwy mecz dla naszej reprezentantki. W premierowej odsłonie Francuzka wywalczyła dwa przełamania i wyszła na 5:1. Wówczas Polka ruszyła w pogoń i odrobiła część strat. Mimo tego w 10. gemie Rame zamknęła seta przy własnym serwisie.

W drugiej części pojedynku Falkowska również nie miała łatwo. Rywalka dwukrotnie prowadziła z przełamaniem, lecz szybko traciła przewagę. W końcowej fazie seta to nasza tenisistka wysunęła się na 5:3. Rame obroniła trzy piłki setowe i odrobiła breaka. Jednak po zmianie stron łatwo dała się przełamać i tym sposobem Polka wyrównała stan spotkania na 1-1.

Emocji nie brakowało również w trzeciej odsłonie. Falkowska prowadziła 3:1, lecz Francuzka doprowadziła do stanu po 3. Od tego momentu każde przełamanie było na wagę wygranej. Wywalczyła je w dziesiątym gemie nasza reprezentantka, która po dwóch godzinach i 33 minutach zamknęła pojedynek.

Falkowska awansowała do III rundy turnieju ITS Cup 2023 na kortach ziemnych w Ołomuńcu. W czwartek powalczy o ćwierćfinał, a jej przeciwniczką będzie Rumunka Alexandra Cadantu-Ignatik (WTA 245), która została rozstawiona z szóstym numerem.

ITS Cup Olomouc Open 2023 by Moneta Money Bank, Ołomuniec (Czechy)