Kevin Anderson nie zwalnia tempa. Znakomity początek faworytów

Powracający do występów po 16-miesięcznej przerwie Kevin Anderson pokonał Gijsa Brouwera i jest już w 1/4 finału rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Newport. Do ćwierćfinału awansowało też czterech najwyżej rozstawionych graczy.

Marcin Motyka
Kevin Anderson Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Kevin Anderson
Kevin Anderson, wznawiając karierę, chciał udowodnić, że wciąż stać na występy na dobrym poziomie. Pierwszy turniej po 16-miesięcznej przerwie, w Newport, układa się jak dotychczas dla niego znakomicie. Afrykaner wygrał już dwa mecze i jest w ćwierćfinale. W środę pokonał 6:3, 7:6(6) Gijsa Brouwera.

Grający z dziką kartą Anderson w ciągu 105 minut rywalizacji zaserwował 11 asów, ani razu nie dał się przełamać i wykorzystał jednego z siedmiu break pointów. Kolejnym rywalem 37-latka z Johannesburga będzie Ugo Humbert. Rozstawiony z numerem trzecim Francuz wyeliminował Steve'a Johnsona.

Najwyżej rozstawiony Tommy Paul zmagania w Infosys Hall of Fame Open rozpoczął od zwycięstwa 6:4, 6:2 nad młodszym rodakiem, Ethanem Quinnem, posiadaczem dzikiej karty. W ćwierćfinale 26-letni Amerykanin zmierzy się z kolejnym rodakiem, tym razem starszym od siebie Johnem Isnerem. 38-latek z Greensboro bez straty seta i serwisu uporał się z Corentinem Moutetem, turniejową "ósemką".

Adrian Mannarino posłał dwa asy, uzyskał pięć przełamań i w niespełna dwie godziny wygrał 6:3, 6:4 z Rinkym Hijikatą. W 1/4 finału oznaczony numerem drugim Francuz stanie naprzeciw Jordana Thompsona. Australijczyk, turniejowa "siódemka", oddał cztery gemy Liamowi Broady'emu.

Świetny dzień wysoko rozstawionych w Newport podkreślił triumf Mackenzie'ego McDonalda. Oznaczony numerem czwartym Amerykanin pokonał kwalifikanta Li Tu i teraz zmierzy się z rodakiem, Alexem Michelsenem. 18-letni Amerykanin wygrał trzysetowy pojedynek z Jamesem Duckworthem i awansował do swojego pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu.

Infosys Hall of Fame Open, Newport (USA)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 642,7 tys. dolarów
środa, 19 lipca

II runda gry pojedynczej:

Tommy Paul (USA, 1) - Ethan Quinn (USA, WC) 6:4, 6:2
Adrian Mannarino (Francja, 2) - Rinky Hijikata (Australia) 6:3, 6:4
Ugo Humbert (Francja, 3) - Steve Johnson (USA) 6:4, 6:4
Mackenzie McDonald (USA, 4) - Li Tu (Australia, Q) 6:4, 7:6(5)
Jordan Thompson (Australia, 7) - Liam Broady (Wielka Brytania) 6:2, 6:2
John Isner (USA) - Corentin Moutet (Francja, 8) 6:3, 6:4
Alex Michelsen (USA) - James Duckworth (Australia) 4:6, 6:3, 6:0
Kevin Anderson (RPA, WC) - Gijs Brouwer (Holandia) 6:3, 7:6(6)

Świetny początek zeszłorocznego mistrza w Bastad. Syn Bjoerna Borga nie poszedł za ciosem