Polsko-niemieckie starcie o półfinał. Trzy sety w Tampere

Daniel Michalski grał w piątek o miejsce w półfinale zawodów ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Tampere. Na drodze polskiego tenisisty stanął Niemiec Henri Squire.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Na fińskiej mączce zmierzyli się dwaj nierozstawieni gracze: Daniel Michalski (ATP 271) i Henri Squire (ATP 305). Było to pierwsze spotkanie obu panów na zawodowych kortach. W piątek ze zwycięstwa 7:5, 1:6, 6:3 cieszył się Niemiec, a pojedynek trwał 129 minut.

Najbardziej wyrównaną rozgrywką był pierwszy set. Tenisiści uważnie pilnowali serwisu i dopiero w ostatnich gemach doszło do rozstrzygającego przełamania. Przy stanie po 5 warszawianin stracił podanie, a jego rywal natychmiast zwieńczył premierową odsłonę.

Squire starał się pójść za ciosem w drugiej partii. Już w pierwszym gemie miał swoje szanse, ale Michalski obronił dwa break pointy. Potem nasz reprezentant poprawił swoją grę. W efekcie wywalczył przełamania w czwartym oraz szóstym gemie i odskoczył na 5:1. Niemiec nie zdołał już odwrócić seta i na tablicy wyników był remis po 1.

O awansie do półfinału zadecydowała trzecia odsłona. Początkowo obaj panowie pilnowali serwisu. Jedyne przełamanie miało miejsce w szóstym gemie. Squire wypracował dwa break pointy, a przy drugim poszedł do siatki i przełamał podanie Polaka. Wywalczonej przewagi już nie oddał. W dziewiątym gemie uzyskał dwa meczbole i przy pierwszym zwieńczył pojedynek.

Michalski po raz czwarty w tym sezonie wystąpił w ćwierćfinale zawodów rangi ATP Challenger Tour i po raz kolejny nie wywalczył awansu do dalszej fazy. W Tampere 23-letni tenisista wygrał 2000 euro oraz wywalczył 16 punktów do rankingu ATP. Dzięki temu przesunie się w górę światowego zestawienia o kilka pozycji.