Odpadła mimo gigantycznego prowadzenia. Sensacja w Warszawie!

Niesamowite rzeczy działy się w meczu Karoliny Muchovej z Rebeccą Sramkovą w turnieju WTA 250 w Warszawie. W trzecim secie finalistka Rolanda Garrosa miała gigantyczną przewagę i piłki meczowe, ale odpadła z rywalizacji.

Karolina Muchova PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Karolina Muchova
W finale tegorocznego Rolanda Garosa Iga Świątek pokonała Karolinę Muchovą (WTA 18) po trzysetowym dreszczowcu. W Warszawie nie dojdzie do starcia tych tenisistek. W czwartek Czeszka odpadła w niesamowitych okolicznościach. Przegrała 5:7, 6:3, 5:7 z Rebeccą Sramkovą (WTA 174).

W pierwszym secie Muchova z 2:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugim raz oddała podanie, a sama uzyskała trzy przełamania. Przy 5:3 wykorzystała dopiero piątą piłkę setową.

Na otwarcie trzeciej partii finalistka Rolanda Garrosa oddała podanie, by później zdobyć pięć gemów z rzędu. Przy 5:1 Czeszka miała cztery piłki meczowe, ale nie zapewniła sobie awansu. Sramkova ruszyła w pościg i stało się coś nieprawdopodobnego. Przy 6:5 Słowaczka serwowała po zwycięstwo. Odparła break pointa, a następnie wykorzystała już pierwszy meczbol i sensacja stała się faktem.

Spotkanie trwało trzy godziny i minutę. Obie tenisistki zaliczyły po osiem przełamań. Sramkova zdobyła o jeden punkt więcej (108-107) i podwyższyła na 2-0 bilans meczów z Muchovą. Do ich pierwszego starcia doszło w kwalifikacjach do Rolanda Garrosa 2018. Słowaczka wygrała wówczas 6:4, 6:4.

Laura Siegemund (WTA 153) wygrała 6:4, 6:4 z Lin Zhu (WTA 38). W ciągu godziny i 50 minut Niemka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Zdobyła o sześć punktów więcej od Chinki (68-62).

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)